Лицата родени во овие три хороскопски знаци важат за најуспешни

Доколку некогаш сте се запрашале дали може успехот навистина да биде запишан во ѕвездите, одговорот е потврден. Како што пренесува магазинот Космополитан, една американска страница спровела истражување со цел да дознае во кои хороскопски знаци се родени најбогатите луѓе во светот.

Овие три знаци се на врвот на листата:

Лав

Меѓу 100 милијардери на листата на Форбс дури 14 се родени во знакот на Лав. Лавовите важат за многу успешни и одважни лица, доколку во нешто забележат потенцијал, тие се одлучуваат да ризикуваат, што главно ги води до повисоките позиции и поголемите суми на пари на сметката.

Вага

На истата листа 11 лица се родени во знакот на Вага. Иако во животот првенствено тежнеат кон балансот, вагите се подготвени да жртвуваат одреден сегмент во животот и да го посветат на работата со цел на себе и своето семејство да им обезбедат и повеќе од светла иднина.

Водолија

Водолиите се изразено амбициозни и оптимистични луѓе. Понекогаш знаат да погрешат и добро да се изгорат, но нивната самодоверба и желбата за успех често ги доведува до надпросечен живот. Инаку, Водолиите во листата на Форбс за најбогатите луѓе на светот исто така се 11 на број.

Слични објави

Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете

Еспресо

Дневен хороскоп за 20 март 2019 (среда)

Igor

ТУКА СЕ СОКРИЈА Меган Маркл и принцот Хари: Божиќ од бајките! (ФОТО)

Еспресо

Актерката Лори доби два месеци казна затвор за учество во измамата која ги стресе САД

Еспресо

Колку поекстремно, толку повпечатливо: Вака се облекуваа познатите на „Греми“ низ годините (ФОТО)

Васко Спасоски

Бремената Ешли Грем гордо ги покажа стриите и несовршеностите на женското тело (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

20 + 13 =

Слични објави

Како да имате затегнато лице како Меган Маркл? Тајната не е во скапи препарати (ФОТО)

Igor

Лежерно, но интересно издание на Меланија Трамп: Првата дама во чевли кои секој може да си ги дозволи

Igor

Шест хороскопски знака кои се екстремно самокритични и имаат многу високо мислење за себе!

Слободен Печат

НАЈУБАВИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА (ВТОР ДЕЛ)

Igor

Дневен хороскоп за 04.04.2020!

Еспресо

Боливудска актерка ненамерно го претвори во ПЕКОЛ животот на еден обичен човек

Igor