20.8 C
Скопје
02:38 - 16 јули, 2024

Кралицата Елизабета донела остра забрана за Меган Маркл

Таблоидите одамна шпекулираат за тоа која ѝ е омилена снаа на кралицата Елизабета. Досега таа не излегла со официјална изјава, но нејзините постапки го даваат одговорот на тоа прашање.

Според британските таблоиди, близок извор на кралското семејство открил дека кралицата ѝ забранила на Меган да носи накит кој припаѓал на покојната принцеза Дијана. Кејт Мидлтон сè уште може и смее да го прави тоа. Наводно, кралицата не била импресионирана од однесувањето на Меган, која неколкупати досега го има прекршено кралскиот протокол.

Според истиот извор, ваквата одлука е на сила уште пред венчавката на Меган и Хари. Војвотката од Сасекс сакала да носи круна со смарагди, но тоа не било дозволено бидејќи потеклото на камењата било непознато. Хари наводно се налутил, што уште повеќе ја иритирало кралицата. Иако досега неколкупати носела накит кој припаѓал на починатата принцеза, таа веќе нема да може да го прави тоа.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....