Кој би рекол: Овој познат водител и го „наместил“ својот другар на пејачката Мијата со кој денес имаат две деца

Во рубриката „Како го запознав партнерот“ – денеска ја имаме познатата пејачка Мијата.

Таа со нашите читатели реши да ја сподели приказната околу тоа како се запознала со својот сегашен сопруг Златко, кој по професија е спортски новинар.

Искрена како и секогаш, Мијата се присети како се запознала со својот сопруг.

– Во 2005 година кога испаднав од „Идол“ од топ 10, Александар Блажевски ме покани да бидам негова вип-гостинка на караоке забава во Прилеп. Отидов, иако бев во депресија дека не продолжив понатаму во шоуто решив да го испочитувам Александар. Е, токму таа вечер, како велат, едно губиш, друго добиваш, го запознав сопругот, кој инаку е другар на Блажевски.

Александар Блажевски

Слични објави

Најсилниот афродизијак: Ќе станете „љубовна машина“ кога ќе го изедете ова

Igor

Овие познати дами имаат порно-снимки, а еве која од нив највеќе заработи! (ФОТО)

Igor

БОБА И БРЕНА одбиле да го спонзорираат НОЛЕ – еве колку милиони се во загуба поради тоа

Igor

Канадски весник најави „топол“ пречек за кралскиот пар: Хари и Меган и зошто кралското семејство не може да живее во Канада

Еспресо

Кинеска супа со јајца (РЕЦЕПТ)

Igor

Анастасија Ражнатовиќ има љубовни проблеми?

Igor

Остави Коментар

единаесет − осум =

Слични објави

Бебето Арчи наскоро ќе го прелета океанот: Кралскиот пар најави далечно патување (ФОТО)

Igor

Седум стајлинзи, жешки пози и секси манекен од Италија: Анастасија Ражнатовиќ објави нов видеоспот!

Васко Спасоски

И Камила Кабељо не знае дека раскинале: Кога мислеше да ми кажеш?

Igor

ПЕТ РАБОТИ кои не сте ги знаеле за Вера Мештеровиќ: Во лето се грејам со фен

Igor

Меган и Хари се збогуваа со фановите: Од утре се затвора инстаграм-профилот на Сасекс Ројал

Еспресо

Одморот на Карлеуша од Анталија продолжува во Кина (ФОТО)

Igor