Кејт Мос потрошила околу 750.000 евра на кокаин! Сега ги негира тврдењата

Британскиот супермодел и една од најуспешните манекенки на сите времиња, Кејт Мос (45), започнала да консумира кокаин уште на 22 години. На забавите го користела на секои пет минути, а на првокласниот бел прав во десетгодиншната зависност, потрошила повеќе од 750.000 евра.

Пријателот на славната манекенка, ловецот на модели Гавин Масел, изјавил дека Кејт секогаш била „ненормално многу издрогирана“ кога тие двајца се сретнувале, за време на нивното долгогодишно пријателство. Таа не успеала да му одолее на кокаинот ни за време на посетата на тогашниот јужноафрикански претседател, Нелсон Мендела, во 1998 година.

Instagram

Не само што консумирала и по 4 линии одеднаш во хотелската соба во Кејп Таун пред неколку години, туку го правела тоа дури и во тоалетот на една од најценетите личности на светот.

„Ме одвлечка во тоалетот додека Мендела примаше гости. Направи една линија и ја зема од капакот на веце школката“ изјавил Гавин. Кејт ја забележале како консумира кокаин и во едно музичко студио. Тогаш загубила бројни повеќемилионски договори, заминала на лечење во Аризона и наводно се излечила од зависноста.

View this post on Instagram

via @madamefigarofr shot by @studiofredmeylan

A post shared by Kate Moss Latest ⚡️ (@katemosslatest) on

Драстично го промени својот живот и сега е трезна, а гласините за нејзината тешка зависност ја нервираат, повеќе од секогаш. Кејт е на вистинскиот пат моментално, но злобните луѓе и оговарања постојано ги слуша.

„Никогаш во животот не сум земала хероин. Се продаваа маици со натписот Кејт е наркоманка, ми се случуваа ужасни работи. Ми доаѓаше да си кажам сама на себе, можеби и подобро е да си навистина на хероин“ изјави Мос, негирајќи ги гласините.

Слични објави

НЕШТО УБАВО: Направете домашен млечник по традиционален рецепт

Igor

Џастин Бибер ја продава луксузната вила: Вратите се отвараат со отисок од прст, а еве како изгледа внатре (ФОТО)

Igor

Колку си безобразна и опасна: Пејачката Милица го покажа совршениот задник во минијатурно бикини (ФОТО)

Васко Спасоски

Во секси боди и деколте до папокот ќе ви ја заскокотка фантазијата (ФОТО)

Еспресо

Нора Шакири стана мајка: Добре дојде сине мој Ијан

Еспресо

Ако никогаш не сте слушнале за режисерот кој победи на Оскарите, овие 5 филмови морате да ги погледнете! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

седум + оне =

Слични објави

Цеца повторно на мета на прогонителот, нема мир ни во Белград

Igor

ЕНРИКЕ ДОБИ БРАТ: Хулио Иглесијас официјално има девет деца

Igor

Мадона воведе ригорозни правила за фановите: Ќе бидете исфрлени од концерт ако ги правите овие работи

Igor

Актерката Лори доби два месеци казна затвор за учество во измамата која ги стресе САД

Еспресо

„Да видите што ѝ прави ковид-19 на вашата коса“: Алисија Милано ги покажа последиците од короната

Еспресо

Бијонсе објави нова песна на годишнината од укинувањето на ропството во САД: Слушнете ја „Black Parade“

Еспресо