16.8 C
Скопје
22:27 - 29 мај, 2024

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Српската водителка Јована Јеремиќ наскоро ќе се всели во луксузна куќа во белградската населба Гроцка, која ќе се вика „Вила Јована“, а ја добила на подарок од нејзиното момче, бизнисменот Драган Станковиќ.

„Имотот што ќе го носи името ‘Вила Јована’ беше подарок што ја воодушеви Јована и затоа Драган ѝ даде слобода да го опреми нивното идно катче како што таа сака. Иако била подготвена финансиски да учествува во опремувањето, тој не ѝ дозволил, туку ја отворил чантата и ѝ рекол дека нејзината грижа е само да избере и да нареди. Таа тоа го сфати доволно сериозно и за само две недели потроши 70.000 евра на мебел, бела техника, бања, електрични апарати и оаза покрај базенот“, изјави извор за „Блиц“.

„Во рамките на луксузниот недвижен имот на Јована, покрај базенот, има и овоштарник и поглед на реката, што ја инспирирало да ја дизајнира сопствената оаза на мирот и градината од соништата. Освен надворешноста, планира и целосна реконструкција на внатрешноста на вилата, нови ѕидни бои, нови подови, прозорци и врати. Реконструкцијата на имотот ќе чини дополнителни 50.000 евра, а судејќи според она што Јована го предвидела за дворот, тој трошок ќе го удвои“, тврди соговорникот.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....