13.8 C
Скопје
00:11 - 30 мај, 2024

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ во четвртокот е приведен во Белград откако, како што пренесуваат српските медиуми, купил марихуана од познаник.

Покрај Трифуновиќ, приведен е и тој што му продавал марихуана.

И двајцата биле приведени во полиција, а како што неофицијално дознава српски Курир, полицијата тргнала по автомобилот и го фатила додека си ја предавале дрогата.

– Кај Трифуновиќ е пронајден еден ПВЦ-пакет со околу 5 грама марихуана, додека со преглед на возилото што го користел В.А. во чантата и ПВЦ кесата што ја чувал под хаубата на автомобилот, пронајдени се околу 40 ПВЦ-пакетчиња со околу 70 грама марихуана – вели извор за српски Курир.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....