13.8 C
Скопје
23:59 - 29 мај, 2024

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

Сопруга на Дарко Лазиќ, Катарина е бремена и за шест месеци ќе станат родители.

Пејачот и неговата избраничка среќната вест првоја споделиле со семејството и најблиските пријатели, а Дарко Лазиќ сега за српските медиуми и јавно потврди дека очекува принова, пишува српски Курир.

„Точно е! По третпат ќе се реализирам во улога на татко. Многу сум среќен, но тоа е се што сакам да кажам на таа тема“, рече кратко Дарко.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....