18.8 C
Скопје
15:27 - 20 април, 2024

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Српската пејачка Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е во блажена состојба.

Наводно, ѕвездата на „Гранд“ е бремена во петтиот месец и тоа е уште една причина зошто во последно време не престанува да се смее. Таа пред неколку дена се појави на промоцијата на албумот на Мирза Селимовиќ, но од нејзината појава никогаш не би се рекло дека очекува бебе.

„Дури и врапчињата на гранката знаат дека со години го чувам мојот приватен живот подалеку од очите на јавноста и не гледам ниту една причина зошто тоа нема да остане така во иднина. Од друга страна, никогаш не сум криела дека едвај чекам да станам мајка и дека тоа е мојата најголема желба во животот. Сега можам само да ви ветам дека кога ќе се случи, нема да го кријам, туку најрадосната вест ќе ја споделам со сите вас“, изјави Живковиќ за „Курир“.

Инаку, пејачката дури неодамна призна дека е во среќна врска веќе шест години, но за партнерот не откри ништо.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....