19.8 C
Скопје
15:50 - 20 април, 2024

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Рада Манојловиќ

По раскинувањето со Харис Берковиќ, пејачката Радмила Манојловиќ е повторно е вљубена. Таа сега првпат е „фатена“ со новото момче.

По бројните бурни врски кои претходно ѝ беа јавни, пејачката сега ужива со својот нов избраник, кого го крие од јавноста.

Екипата на „Папрацо лов“ ја сними Манојловиќ со ново момче, чиј идентитет засега не ѝ е познат на јавноста.

Фото: Скриншот
Фото: Скриншот

Да потсетиме, првата јавна врска ја имаше со Милан Станковиќ, а со него и денес е добра пријателка.

„Сè уште сум пријателка со него, толку помина од нашето раскинување – повеќе од 10 години. Пораснавме заедно. Бевме заедно од 2007 година. Ние не бевме компатибилни – небо и земја. Тој беше помлад, тинејџерска ѕвезда, а јас бев постара и вистинска фолкерка. Ние бевме некомпатибилна двојка за сите, но имавме психолошка врска, затоа сме уште најдобри пријатели. Нашите души се познаваат. Ние сме на иста бранова должина. На луѓето им е навистина чудно. Тоа беше една вистинска љубов. Бевме заедно пет години, живеевме 24/7. Бевме и пријатели и љубовници, но останавме пријатели до ден-денес. Не би можела да го замислам животот без него“, сподели Манојловиќ за нејзиниот поранешен дечко.

Последната врска на Манојлобиќ беше со пејачот Харис Берковиќ.

„Тоа беше нешто што досега не ми се случило, со оглед на тоа што тој е девет години помлад од мене. Кога ќе не погледнеш физички, не изгледавме така, сега си ласкам, ама баш и тој не изгледа како да има дваесет години. Физички си одговаравме, но повторно за мене беше како на филм. Романтика, авантура, море. Иако се запознавме во Белград, имавме заеднички настап на море. Морските бранови, па топлината. А хемијата? Гори. Тоа беше на прв поглед… На пример, тоа не ми се случи со Милан. Јас и Милан бевме пријатели осум месеци, речиси една година. Ова беше навистина страст на прв поглед“, кажа Манојловиќ во една прилика.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....