38.8 C
Скопје
13:03 - 18 јули, 2024

КАРЛЕУША ЌЕ БИДЕ ПРИВЕДЕНА? Адвокатите на Врањеш одлучни за следниот чекор

Адвокатите на Огњен Врањеш по завршувањето на денешното рочиште истакнале дека ќе бараат од судот Јелена Карлеуша да биде приведена и донесена со полиција.

Таа повторно не се појави на судењето во предметот кој се води против нејзе. За претходниот пат судот имал разбирање бидејќи уште не биле поминати 40 денови од смртта на нејзината мајка.

Застапникот на пејачката тврди дека не се работи за избегнување на поканите, ниту пак таа одбива да се појави, туку едноставно, не контактира ниту со него.

Адвокатите на Врањеш сметаат дека тоа не смее да биде оправдување и дека во овој случај се работи за целосно игнорирање на судот.

Тој ја тужи Карлеуша за закана за убиство објавена на социјалните мрежи и бара отштета во висина од два милиона евра.

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ и Мина Наумовиќ уживаат на одмор на Кипар: Хотел со пет ѕвезди, едно ноќевање чини 750 евра!

Еспресо

Анџелина Џоли го моли Бред Пит: „Прекини ги судските случаи“

еспресо

Ќерката на шеикот од Дубаи го остави сопругот преку Инстаграм: „Драг мажу, додека си зафатен со други жени…“

еспресо

Мајката на Шенен Доерти ја прекина тишината, за првпат по смртта на нејзината ќерка: Невозможно е да се прочита без солзи

еспресо

Нови детали за врската на Џони Деп со Русинката: „Не сакаат етикети на дечко и девојка“

еспресо

(Видео) „Камен“ пијана ја пее американската химна пред полн стадион: Пејачката призна и најави лекување против порокот

еспресо
Се вчитува....