Фотографијата од 1998 година која предвидува како ќе изгледа Дејвид Бекам во 2020 не можеше да биде полоша, ниту попогрешна (ФОТО)

Некогаш предвидувањата се само предвидувања…

Изгледа дека Дејвид Бекам одлично помина и даде се од себе за да не го изгуби своето богатството, но и косата откако се појавила фотографијата која во 1998 година предвиде како би можел тој да изгледа во 2020 година.

Фотошопираната фотографија покажува како би изгледала ѕвездата на Манчестер Јунајтед во 2020 година, со неколку испаднати заби и разретчена седа коса.

Во описот на фотографијата пишувало: „Работите тргнаа на лошо за старлетата на Манчестер Јунајтед откако неговиот клуб испадна од првенството во 1998 година и тој остана без целиот имот во 2005 година. Сега е во своите 40 години и игра за ветераните”.

Сигурни сме дека во време на објавувањето на фотографијата жените беа исплашени од оваа визија за еден од најубавите мажи на светот, додека на мажите најверојатно им се допаднала.

Сепак, ова предвидување е многу далеку од вистината.

Бекам е далеку од тоа дека е без пари и изгледа одлично.

Слични објави

Имаше супер кариера во Македонија, но се пресели во Америка и сега снима пренкови кои имаат милиони прегледи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Откако јавно се пожали, Нина Бадриќ доби понуда за работа: За два дена вадиме компири, дојди ако сакаш да работиш!

Еспресо

Се е подготвено за „Макфест“: На сцената во Штип ќе ги видиме „Фрајле“, Росана, дуото Дац и Александар Митевски

Igor

Никол Шерцингер скршена: Го убија братучед ми и побегнаа, помогнете ми!

Igor

Фолкерката Сања Цинцева – Барбика позира во долна облека и мрежести чорапи (ФОТО)

Тетоважите на АНЏЕЛИНА ЏОЛИ:„Веќе никогаш нема да бидам глупава да си истетовирам име од маж“

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет + 4 =

Слични објави

Цеца стана баба! Се роди малиот Жељко! (ВИДЕО)

Еспресо

„Брена ми е пријателка, Цеца не е во таа група“: Здравко Чолиќ откри што мисли за колешките… (ФОТО)

Васко Спасоски

Српската новинарка откри зошто мачката ја нарекла по Цеца Ражнатовиќ

Еспресо

Зошто Никола Тесла умрел во сиромаштија и во долгови?

Слободен печат

Хаос на социјалните мрежи – Ирина Шајк го „поздрави“ Бредли Купер

Igor

„Единствено лице кое ја дефинираше годината во целост“: Палома Елсезер, корпулентната манекенка која ја менува модата

Еспресо