12.8 C
Скопје
17:13 - 23 април, 2024

(Фото) Владо Георгиев фатен како пие пиво во автомобилот: Испливаа фотографии од пејачот направени во утринските часови

На социјалните мрежи се појавија фотографии од пејачот Владо Георгиев на кои тој консумира алкохол додека е зад воланот, пишува српски „Курир“.

Имено, една страница на Инстаграм сподели фотографии од пејачот на кои може да се види како пие пиво од лименка додека седи во автомобилот.

– Познатиот пејач сторил кривично дело предизвикување општа опасност консумирајќи алкохол во текот на возењето – пишувало под фотографиите на оваа страница со тврдење дека фотографиите се направени во утринските часови.

 

Овие фотографии направија вистински метеж на социјалните мрежи, бидејќи еден дел од корисниците остро го осудија Георгиев, додека други беа на негова страна, наведувајќи дека автомобилот во тој момент бил паркиран и изоставен надвор од сообраќајот.

„Смее да се испие голтка пиво и да вози до 0,2 е дозволено“, „Можеби пие безалкохолно“, „Јас тука не гледам возење“, се само дел од бројните коментари.

 

Слични објави

Раста итно примен во болница

Еспресо

(Видео+фото) Ќеркичката на Никола Роквиќ плаче додека се збогува со својот татко кој тргна пеш за Грција на пат долг 1.150 километри

Еспресо

(Фото) Марко „Дај побрзај“ стана татко: Се родија близнаците Вања и Веда

Еспресо

(Фото) Прошталната порака на ќерката на Бојана Јанковиќ ја кине душата: Наследничката на покојната водителка се скрши! 

Еспресо

(Фото) Дали ќе го препознаете? Ќерката на Ален Делон сподели како изгледа денес

еспресо

Цеца и Жељко Јоксимовиќ снимаат дует: На радост на фановите, веќе влегоа во студио!

еспресо
Се вчитува....