22.8 C
Скопје
08:09 - 24 јуни, 2024

(Фото) Ситница од 300 евра: Владо Георгиев за 48. роденден доби специјален подарок од сопругата

Пејачот Владо Георгиев го прослави 48-от роденден, а изненадувањето што му го приредила сопругата, но и специјалниот подарок што го добил, ги покажа на социјалните мрежи.

Имено, Милица, која е 15 години помлада од него, го изненадила пејачот во семејниот дом, со мини колачи и специјална свеќа.

Покрај малите колачи, Георгиев како љубител на никотинскиот чад, добил и специјален подарок – запалка чија цена е 300 евра.

Георгиев по повод роденденот и прославата, се огласи на мрежите, па напиша емотивна порака и го спомна и семејството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vlado Georgiev (@vladogeorgiev)


„Драги мои, еве 48 години од мојот живот и 10 години опстанок на нашето семејство, трпение, љубов и недоразбирање на дневно ниво. Претпоставувам дека од тоа животот и се состои, лично јас не сум љубител на секојдневието и монотони, а талку беспрекорни и бескрајно здодевни денови. Како екстремен и перфекционист, сакам динамика во сè, дури и во животот. Чувајте се од рамна линија, може да ве заспие додека животот тече паралелно. Ви посакувам на сите сè најдобро во животот, ви посакувам семејство и деца, мир, љубов и уште долго да пееме заедно и не заборавајте дека основата на сè е исто како и во музиката – хармонијата… Најубавите мелодии се изградени на убава хармонија и сето тоа заедно сочинува една композиција или песна. А песната е живот, песната е сè… На здравје и.. само „ИСКРЕНО“ Ве сака вашиот Владо“, напишал тој.

 

Слични објави

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо

Сузана Манчиќ отворено за Карлеуша: Таа е безобразна, паметна и дрска жена, не знам ниту една нејзина песна

Еспресо

(Фото) Сите му завидуваат на Огњен Амиџиќ со каква убавица се ожени: Мина во тигрест фустан во ноќно изглегување

Еспресо
Се вчитува....