23.8 C
Скопје
16:11 - 28 мај, 2024

(ФОТО) „Поубаво не сум се чувствувала никогаш“: Тамара Тодевска во бел фустан го прослави својот 37-ми роденден

Една од нашите најпознати пејачки Тамара Тодевска денес го прослави својот 37-ми роденден. Инстаграм – профилот на пејачката е преплавен со роденденски честитки од бројните фанови, пријатели и соработници кои и посакаа најубави желби на Тодевска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)


Најоригиналната честитка пристигна од нејзината сестра Тијана. Тијана сподели видео од едно нејзино гостување во телевизија на кое ја изведува познатата песна од Бајага и Инструктори – „Тамара“ со кое ја разнежни својата помала сестра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)


Потоа следеше изненадување во домот. Чоколадна торта со свеќи со бројот 37 ни многу прегратки од Хана и Дарен, децата на пејачката.

Фото: Принтскрин / Instagram

Тамара напрво објави фотографии од домашната роденденска атмосфера, а во описот на објавата напиша:

„37. Викаат дека годините се само бројка… Да ви кажам искрено, поубаво не сум се чувствувала никогаш! Живели дечки!“ – напиша пејачката.

Во кругот на семејството и најблиските пријатели совршено стилизирана во бел фустан, пејачката наздрави по повод својот ден.

Слични објави

Лидија Вукиќевиќ ја откри тајната на својот младешки изглед: „Црна паста за заби, колаген, здрава исхрана…“

еспресо

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо
Се вчитува....