ЕМОТИВНИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ги кријат своите чувства

Ако некој е емотивен, тоа не значи и дека јасно и гласно ги покажува своите емоции, напротив, некои луѓе ги чуваат во себе цело време.

Нив им е тешко да се отворат бидејќи се сомничави и несигурни. Комуникацијата не им оди од рака, па затоа е и тешко да ги прочитате.

Еве за кого се работи:

ВОДОЛИЈА

Водолиите се познати по тоа што ставаат бариери меѓу себе и другите, дури и пред оние кои ги сакаат. Тие изгледаат ладно и воздржано, но тоа е само затоа што се плашат јасно да ги изразат чувствата, за да не бидат злоупотребени.

СКОРПИЈА

Што и да мислат другите, вистината е дека тие се многу емотивни личности чија цел е да се заштитат себе и својата ранливост. Склони се на самосожалување, а недостапноста им е одбранбен механизам.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците се многу мудри и тие долго размислуваат пред на некого да се отворат. Сметаат дека многу нешта се подобри ако во нив не се внесуваат емоции, но тоа не значи дека приватно, во својата соба, не знаат да заплачат.

НЕ СЕ НИ ОБИДУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слични објави

Долга листа барања: ЛЕПА БРЕНА не може без ВЕНТИЛАТОР, а КАРЛЕУША без ПРИВАТЕН АВИОН (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 14 април

Еспресо

Победничката од „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ слави полнолетство! (ФОТО)

Еспресо

Најдобрата домашна маска за коса

Igor

Том Круз „заробен“ во Италија: Не излегува од хотелот поради коронавирус!

Еспресо

Џастин Бибер ги запрепасти фановите со оваа фотографија! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

дваесет + деветнаесет =

Слични објави

Џеј Ло долго време не прошетала со волку длабоко деколте! Се спушта до папокот, а еден детал ги збуни сите! (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за 7 август: Каков ден ве очекува на крајот на работната недела

Еспресо

Вереникот објави провокативна фотка од Џеј Ло: Брутално добро тело на кое му завидуваат и помладите (ФОТО)

Igor

ЖЕЖОК ХОРОСКОП: Сексот со Близнаците е неповторливо искуство, а Лавовите ги возбудува секс на отворено

Igor

КОЛЕШКАТА ЈА ИЗДАДЕ: Се омажи познатата бугарска пејачка

Igor

Продадена е вилата на Френк Синатра за 10 милиони долари: Нејзината внатрешност е сон на секој човек! (ФОТО)

Васко Спасоски