19.9 C
Скопје
17:45 - 18 мај, 2022

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

елтон џон

Познатиот англиски пејач, текстописец, композитор и пијанист, Реџиналд Кенет Двајт подобро познат како Елтон Џон ги извести своите фанови дека е позитивен на коронавирусот.

Неодамна Елтон Џон ја израдува својата публика со веста дека се враќа на сцената по две години пауза. Неговиот последен настап беше на 6 март 2020 година, а потоа престана да настапува поради пандемијата и операцијата на колкот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elton John (@eltonjohn)


Џон е вакциниран со две вакцини, а дополнително има примено и бустер вакцина. Неговата здравтвена состојба е стабилна, а пејачот мирува во својот дом.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elton John (@eltonjohn)


Фановите ширум светот му посакаа брзо оздравување, а од организаторите се очекуваат и нови датуми за концертите кои секако ќе зависат од здравтвената состојба и времето на опоравување на пејачот.

ЕЛТОН ЏОН СЕ ВРАТИ НА СЦЕНАТА ПО ДВЕ ГОДИНИ ПАУЗА: Фала што ме чекавте 745 дена!

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Се вчитува....