19.9 C
Скопје
17:20 - 18 мај, 2022

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Во сеќавање нашиот Тоше Проески, неговиот голем пријател и колега, хрватскиот пејач Тони Цетински со своите обожаватели постојано споделува дека никогаш нема да го преболи заминувањето на неговиот пријател, соработник и колега.

Сеќавањето на македонскиот славеј Тоше Проески, кој остави неизбришлива трага во нашите животи со неговите музички дела, не згаснува ниту 15 години по неговата смрт. Неговиот живот прерано зграсна во тешка сообраќајна несреќа кај Нова Градишка во 2007 година. Имаше само 26 години.


Да беше жив, денес, 25 јануари ќе го прославеше својот 41 роденден. Младото момче кое освојуваше со својата прекрасна насмевка го красеше скромноста, а секогаш нагласуваше дека најважно е љубовта да ги движи луѓето.


Во спомен на својот пријател, Цетински посвети пост на Тоше и Аки Ракимовски кој почина пред еден ден.

„Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја од длабочините на душата со вашите прекрасни гласови „Есен во мене“. Ве сакаме засекогаш, напиша Цетински на својот Инстаграм профил.

Слични објави

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.

(ФОТО) На андрогениот стил на Брнабиќ можат да ѝ позавидат и машките колеги

Еспресо
Се вчитува....