Ела Дворник: Кога ме прашуваат како ќе ми се вика бебето, им го кажувам ова име. Реакциите се феноменални!

Хрватската блогерка и ќерка на легендарниот Дино Дворник, Ела Дворник, неодамна своите следбеници ги извести дека е повторно бремена, а деновиве воодушеви со статусот за името на бебето.

Новиот член на семејството Пирс-Дворник доаѓа напролет, а изгледа дека многу љубопитни познаници ја прашуваат Ела како ќе се вика бебето. Таа смислила генијален одговор за сите.

„Кога некој ќе ме праша како ќе се вика бебето, јас му го кажувам името на тој што ме прашал. Реакциите им се врв! Тоа ме забавуваше за време на првата бременост, сега помалку, ама може на вас ќе ви биде корисно“, напиша, а оваа фора многу им се допадна на нејзините фанови на Фејсбук.

Некои почнаа и да погодуваат како навистина ќе се вика бебето, па еден нејзин фан смета дека Ела и Чарлс бебето ќе го наречат според местото каде што е „направено“.

Ела и за ова имала духовит одговор.

„Па, загребските квартови и не се баш нешто. Како ти се викаат децата? Чрномерец, Шпанско и Травно?“, се пошегува пејачката.

Слични објави

Берни Еклстон доби син на 90 години: Ни пристигна Ејс…

Еспресо

Били Ајлиш со јасна порака во песната за најновиот филм за Џејмс Бонд: Нема време за умирање! (ВИДЕО)

Еспресо

Официјално: Откажана Евровизија 2020 поради коронавирусот!

Еспресо

Дневен хороскоп за 24.10.2019: Овните ќе се впуштат во авантура, а Јарците ќе уживаат со својот партнер

Igor

Нивес Целзиус покажа дел од телото кој вообичаено го крие кога се слика и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Еспресо

Бухтла со сирење и кајмак мека како памук

Igor

Остави Коментар

1 × два =

Слични објави

Почина легендарната актерка Дорис Деј

Igor

Луна Џогани со прв настап и тоа во Македонија: Струмичани „одлепија“ по реалити-ѕвездата (ВИДЕО)

Igor

Џеј Зи објасни зошто со Бијонсе не станале додека се интонираше америкнската химна на Супербол (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мајката на Бред Пит не може да ја поднесе Анџелина Џоли!

Еспресо

ОБОЈ ГО УМОТ: Дизајнерката Ирина Тошева ја претстави летната колекција

Igor

„Ова е за во затвор“: Бекам повторно ја бакнува ќерката во уста (ФОТО)

Igor