11.8 C
Скопје
19:28 - 28 февруари, 2024

Единствениот со кој не зборува: Саша Поповиќ откри со кој пејач не комуницира веќе 23 години

Креативниот директор на „Гранд“, музичарот Саша Поповиќ е дел од шоубизнисот веќе четири децении, а, како што истакнува самиот, се труди да одржува добри односи со сите познати личности.

Сепак, тој не разговара со еден познат пејач повеќе од две децении.

„Не постои некој со кого не разговарам. Всушност, да, со Мирослав Илиќ не сум разговарал 23 години“, сподели Поповиќ.

„Никогаш не сум го ни сретнал. Едноставно, тој престана да комуницира со мене уште во 2000 година, па поминаа 23 години откако последен пат разговаравме“, додаде тој.

фото: принтскрин/инстаграм

„Да разјасниме, многу ја ценам неговата работа, неговите песни – музички. Неговите песни се секогаш добредојдени во Ѕвездите на Гранд. Приватно, што мислам за него е друга приказна“, изјави еднаш директорот на „Гранд“ за српските медиуми.

Слични објави

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо
Се вчитува....