Дуа Липа настапи во Севиља и го покажа задникот! (ФОТО)

Во неделата во Севиља се одржа доделувањето на МТВ наградите, а забележителен настап имаше косовската пејачка Дуа Липа која го изведе својот најнов хит „Don’t Start Nov“.

Јасно е дека Дуа со новата песна не го промени музичкиот правец, но за тоа пак го промени имиџот и дечкото. Новото момче на Дуа беше во публиката, а неговот име е Анвар Хадид.

Нејзиниот настап доби пофалби, бидејќи покрај тоа што одлично испеала, Липа ги воодушевила присутните и со нејзиниот стајлинг.

Погледнете ја:

Фото: Профимедиа

Слични објави

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Еспресо

Ова е идеалната разлика во годините за успешна љубовна врска

Igor

Бритни Спирс се пријави во ментална болница

Igor

Санса Старк од „Игра на тронови“ е бремена: Среќни сме што ќе станеме родители!

Еспресо

Најскапиот џемпер на светот! (ФОТО)

Igor

Вал Килмер: Искашлував крв, креветот беше црвен…

Еспресо

Остави Коментар

Осумнаесет − 6 =

Слични објави

Дневен хороскоп за 20 октомври – недела!

Igor

Само ЕДЕН ТРИК ве дели од природен изглед кога носите пудра

Igor

ИМА ЛИ „МАЛИ СИГНАЛИ“? Наташа Беквалац и Богдан Богдановиќ фатени заедно!?

Igor

Скандал пред изборот за песна за Евровизија во Србија: Европа на нозе поради српската пејачка, не престануваат да ја напаѓаат

Еспресо

Повеќе ќе ја гледаат, отколку што ќе ја слушаат: Во Скопје доаѓа Лола – најжешката пијанистка (ФОТО/ВИДЕО)

Igor

Актерката на која операциите и ја уништија кариерата: Мег Рајан наполни 58 години (ФОТО)

Igor