Џиџи Хадид го откри името на нејзината ќерка: Името е со виетнамско потекло

Манекенката Џиџи Хадид конечно сподели со јавноста кое име го носи нејзината ќерка која се роди уште во септември.

Instagram
Instagram

Манекенката која доби ќерка со Зејн Малик мистериозно ги ажурираше информациите на својот инстаграм – профил, каде додаде дека бебето се вика Каи.

Според „tobabynamewizard.com“,  името е со виетнамско потекло и значи „силен/a“ или „избран/a“, пренесува „news.com.au“.

Instagram
Instagram

Џиџи Хадид првично ја криеше бременоста и само во април потврди дека доаѓа нивното прво дете.

Таа и Зејн започнаа врска во 2015 година, а потоа во 2018 година објавија дека раскинале. Потоа далеку од очите на јавноста повторно почнаа да се состануваат летото 2018. Во јануари 2019 година, тие одлучија дека навистина е готово со нивната врска, а една година подоцна повторно се шетаа по улиците рака под рака.

Слични објави

Скандалозниот развод на Џони Деп и Амбер Хард поприма нови размери: Се спомува Илон Маск и секс во тројка

Еспресо

Природен начин да внесете витамин Д: Јадете печурки!

Еспресо

Шакира ги разлути фановите со фотографијата на која позира до Џеј Ло! (ФОТО)

Еспресо

ФОТО | Едвај ги собра: Елеонора Миљковиќ облече претесен фустан со кој ги истакна бујните гради!

Васко Спасоски

Никол Шерзингер: Булимијата ми ја украде среќата и самодовербата

Еспресо

Каде исчезна ФРАНЦУСКАТА ПРВА ДАМА?

Igor

Остави Коментар

Осумнаесет + петнаесет =

Слични објави

Милица Тодоровиќ по прележената корона: Моите колеги имаат настапи, јас нема да го сторам тоа за ниедни пари на светот!

Васко Спасоски

ЖЕНСКИ ПРОБЛЕМИ: Како најлесно да се ослободите од подбрадокот?

Igor

Инфектологот Драган Делиќ открива: Најголемата мистерија на коронавирусот, еве зошто не се заразуваат сите во едно семејство!

V. T.

ВООПШТО НЕ Е ЕВТИНО: Колку чини кришката леб која ја појадува Викторија Бекам (ФОТО)

Еспресо

Американците за „Proud“ на Тамара велат дека потсетува на песните од „Дизни“ (ВИДЕО)

Igor

Нивес Целзиус БЕЗ ГРАМ ШМИНКА, коментарите поделени (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian