Џејми Оливер: Пропаднав бидејќи не ги хранев богатите (ФОТО)

Познатиот готвач Џејми Оливер банкротираше пред неколку месеци поради долгот од 71,5 милиони фунти, а сега за магазиниот „You“ објасни што го довело до тоа.

– До сега 13 години да ги поминев отварајќи елегантни ресторани и да ги хранев богатите, ве уверувам дека тие и сега би биле отворени – изјави Џејми кој беше принуден да затвори 22 ресторани и да отпушти 1300 лица.

Имено, тој додаде и дека пропаднал бидејќи неговите јадења не биле доволно атрактивни бидејќи се трудел по пристапна цена да креира пристојна трпеза.

Слични објави

За час и половина три милиони долари: Мадона доби понуда која не се одбива, а еве што се „крие“ зад неа!

Еспресо

Ана Николиќ во ново издание (ФОТО)

Igor

Едвај одеше во фустан стар 56 години: Дојде по награда, ама доби уште една за која сите и се смеат (ВИДЕО)

Igor

Карлеуша повторно прави скандал! Дебили, мајмуни! Јелена ги нападна јутјуб-ѕвездите!

Igor

Селма Хаек со сопругот одмара во Грција – Нејзиното тело нема да ви дозволи да поверувате дека таа има 53 години (ФОТО)

Еспресо

Северина осудена за семејно насилство! На поранешниот сопруг му велела дека е како Адолф Хитлер! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

седум − оне =

Слични објави

Се жени братот на АНА ИВАНОВИЌ, а ОВА ПРАВИЛО ги вчудоневиди сите поканети

Igor

Јелена Карлеуша се триеше со задникот од него, а тој гледаше во својот мобилен телефон (ВИДЕО)

Васко Спасоски

МАКЕДОНЕЦ ГИ ЗАРАЗИЛ СИТЕ СО СИДА ВО ГРУПЕН СЕКС – Непознати факти за смртта на членовите на групата ЕКВ

Igor

Јапонскиот луксузен воз со 7 ѕвездички: Возењето е вистинско уживање, а собира само 28 патници! (ФОТО)

Еспресо

Божиќната песна поради која војната запре на три минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Среќна трудница: АНА ИВАНОВИЌ блеска со насмевка на лицето (ФОТО)

Igor