36.8 C
Скопје
17:55 - 18 јуни, 2024

Човекот на кого Марија Шерифовиќ му помогна е измамник: Тој е алкохоличар и лажго!

Марија Шерифовиќ му помогна на Мустафа Хрустиќ од Зеница, кој спиеше под мостот, да му обезбеди покрив над главата и нормални услови за живот. Меѓутоа, како што сега пренесуваат медиумите, младиот човек ја измамил пејачката и се претставил во сосема поинакво светло од она што навистина е.

Марија му нашла работа на градските базени, му плаќала кирија за стан за една година и три оброци дневно во блискиот ресторан.

Сега се појави веста дека Мустафа бил избркан од станот, за што Марија му платила кирија, а се огласила и сопственичката на станот која тврди дека е обичен измамник.

Таа тврди дека снимањето на Мустафа под мостот било чиста глума, со која сакал да добие сожалување од луѓето и донации. Го нарече безделник, лажго, коцкар и алкохоличар, а кажа и дека е многу неуреден и дека е лага дека сега живее со сопругата и нејзините три деца.

Да потсетиме, на Марија ѝ беше жал кога слушна за талентираното момче кое живее под мостот.

– Мустафа е прекрасно момче, сигурно има илјадници такви примери, но ако малку му го подобривме животот и му го олеснивме макар и за момент, ете барем таа една година… – рекла Марија.

Слични објави

Јована Јеремиќ отиде во манастир, откако се запали пекарата на вереникот: Објавила фотографија со свештеникот

Еспресо

Почина актерската ѕвезда Анук Еме: Убавица од „Ла долче вита“ и „Лола“

еспресо

Александра Шијакоска е прекрасна трудница: „Господ знаеше колку си им потребно на нашите срца…“

Еспресо

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Еспресо

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Еспресо

„Опасен фраер е“! Марија Шерифовиќ откри кој е татко на нејзиниот син Марио, ја сподели оваа информација за него

Еспресо
Се вчитува....