Брускети со путер и лукче кои се топат во уста

Овој пикантен оброк можете да го јадете за појадок или вечера – на вас ви останува да изберете кога.

Состојки:

– малку путер

– ситно сецкан лук

– ситно сецкан магдонос

– сол

– пармезан

– леб

Подготовка:

– Истопете го путерот, додадете го лукот, магдоносот и солта.

– Со кујнска четка за нанесување премачкајте го лебот со направената смеса.

– Загреаното тавче премачкајте го со уште малку путер, па ставете ги парчињата леб во него, а преку нив изрендајте и малку пармезан.

– Пармезанот ќе биде контраст за благиот вкус на путерот, и ќе го заостри вкусот на лукот.

– Пржете на среден оган, па по неколку минути завртете и оставете да се запече и од другата страна.

Уживајте во овие превкусни брускети.

Слични објави

Почина таткото на СЛАВНИОТ РАПЕР: Го напуштил кога имал само 6 години

Igor

Кејт Мидлтон во службена посета на кол центар без маска: Каква порака војвотката им испраќа на Британците?

Еспресо

Ова е веќе лудо: Погледнете како се појави Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кој хороскопски знак сте Вие? Погледнете како секој хороскопски знак се справува со депресијата!

Igor

Лејди Ди морала да стои и да се фотографира, а Меган од сето тоа ќе биде поштедена

Igor

ЖЕНА која го постигнала НЕВОЗМОЖНОТО: Поранешниот и сегашниот сопруг се согласуваат како браќа

Igor

Остави Коментар

4 − 1 =

Слични објави

Шарена посна салата

Igor

ОВА Е ЉУБОВ – Цеца објави интимен семеен момент, а Вељко никогаш не сте го виделе во вакво издание (ФОТО)

Еспресо

Краток и проѕирен фустан за новиот спот: Атрактивната пејачка Миа Борисавлевиќ ги „запали“ социјалните мрежи (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Полнети шампињони

Igor

Славниот пар размени емотивни пораки по повод 3-годишнината од бракот (ФОТО)

Igor

И Џенифер Лопез е ИСТА КАКО НАС кога е без шминка и тазе „неизбањата“! Јееее!

Igor