Браковите од 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: Еве кој датум е најдобар за пред матичар

Според познатиот британски астролог, Керолајн Фолкнер, 2020 година ќе биде одлична за оние кои ќе решат да стапат во брак.

Следната година клучни планети ќе бидат Сатурн, Јупитер, Плутон и Марс, кои се симбол на верност и емоционална стабилност.

Според Фолкнер, идеалниот ден за венчавки во 2020 ќе биде 20 февруари. Во нумерологијата бројот два е симбол за луѓе кои се одлучни и силни.

Во астрологијата пак, бројот два е симбол на знакот Бик, со кој владее Венера, планета на љубовта и убавината, но и на трпението и стабилноста. Според Фолкнер, целата 2020 година е поволен период за склопување бракови или влегување во врски кои ќе траат.

Всушност, следната година е поволна за напредок во сите аспекти.

Слични објави

Длабински чиста кожа: Домашен пилинг од кокосово масло и сода бикарбона кој прави чуда!

Igor

Таа е кул мајка која обожава да танцува: Џесика Алба ја освои Тик-Ток платформата и ги воодушеви фановите (ВИДЕО)

Еспресо

Како ПЕЧЕНОТО ПИЛЕШКО секогаш да биде сочно? Избегнувајте ги овие грешки

Igor

Карлеуша откри што мисли Душко за нејзините провокативни фотки

Igor

Забавите, алкохолот и дрогата за неа се минато: Кејт Мос денес живее сосема поинаков живот! (ФОТО)

Еспресо

СЕ ОГЛАСИ И ДЕДОТО: Таткото на Меган Маркл изненади со изјавата

Igor

Остави Коментар

тринаесет + десет =

Слични објави

Опра Винфри за љубовната врска долга 34 години: Да се омажев за него нашата љубов немаше да успее!

Еспресо

Оскаровецот Хоакин Феникс на дело – Спаси крава и теле од кланица (ВИДЕО)

Еспресо

Елена Ристеска го „фати“ најпосакуваниот скопјанец: „Коцки“ на стомак и тетоважи – девојките лудуваат по него (ФОТО)

Igor

Анџелина Џоли, ДИВА ВО СРЦЕТО: Чувствувам како крвта ми се враќа во телото (ФОТО)

Igor

Фановите загрижени зошто таа изгледа преслабо и загрижувачки, Кејти Холмс непрепознатлива! (ФОТО)

Igor

Ретко имате секс со партнерот? Виновникот барајте го помеѓу овие 7 нешта!

Igor