23.8 C
Скопје
09:52 - 15 јуни, 2024

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Македонската поп-дива Калиопи, на голема радост на љубителите на добрата музика, денеска го промовираше новиот албум едноставно наречен – „Албум“.

На „Албум“ се наоѓаат 10 песни, меѓу кои е вклучена и веќе познатата дуетска нумера „Знам“ со српскиот пејач Жељко Самарџиќ. Уште една веќе позната песна на публиката, се најде на новиот албум – „Кад осване“.

Вистинско изненадување и освежување на „Албум“ е соработката помеѓу Калиопи и Марко Маринковиќ-Слаткар, од која изнедрила песната насловена „Казна“.

На албумот уште се наоѓаат и „Ела“, „Зашто“, „Погледај ме сад“, „Парампарче“, „Во земјата на чудата“, „Дај ми комад душе“, „Дај, дај ми дај“.

Калиопи ги промовираше и шесте видеоспота снимени за новите песни.

Инаку, „Албум“ е музички проект што е создаден по повод 40-годишната соработка помеѓу Калиопи и Ромео Грил.

Слични објави

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо
Се вчитува....