3 хороскопски знаци кои повеќе сакаат авантура отколку сериозна врска

Едни бараат партнер за цел живот, други скокаат од авантура во авантура. Токму затоа одвојуваат три знаци кои секогаш ќе одберат секс без обврски пред љубовна врска.

1. Близнаци

Неодлучните близнаци не се баш познати по својата верност, тие секогаш се двоумат за одлуките што ги донеле или треба да ги донесат во животот. Токму тоа им го отежнува влегувањето во врска. Затоа почесто преферираат секс без обврски.

2. Стрелец

Независен и слободоумен, Стрелецот тешко да биде скротен од една личност. Во остварувањето на љубовна врска ги кочи нивната тврдоглавост поради која тешко прифаќаат компромис. Но, кога ќе се појави вистинскиот, сето наведено паѓа во вода.

3. Водолија

Личностите родени во овој знак обожуваат флерт и тешко го менуваат лежерниот животен стил за сериозна врска. Дури и кога се во врска, не престануваат да кокетираат со други, што лесно може да ги налути нивните партнери. Но, оженетата Водолија е лојална на семејството, особено ако е со жена која го разбира. Кога станува збор за жена Водолија, ако го изневери сопругот таа знае тоа и да го признае.

Слични објави

Претпладне се раѓаат оптимисти, а попладне бунтовници

Igor

Сандра Африка го „фрцкаше“ задникот во Гевгелија, а позната светска порно-ѕвезда ѝ остави коментар! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 05.12.2019: На Рибите им треба мир, а пред Раковите ќе застане љубовта на нивниот живот.

Слободен Печат

Мишел Фајфер покрај глумата има уште еден талент: Познатата актерка ја воодушеви јавноста! (ФОТО)

Еспресо

Рис Витерспун: Ѕирнете во нејзиниот луксузен дом (ФОТО)

Igor

Беше една од најдобрите лизгачки, а сега снима филмови за возрасни (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

4 × четири =

Слични објави

Снаата на Лепа Брена за првпат го покажа наследникот Александар (ВИДЕО)

Igor

Мадона сепак ќе настапи на Евросонг

Igor

Погледнете во луксузната куќа на Мајкл Даглас и Кетрин Зита Џонс вредна 4,5 милиони долари (ВИДЕО)

Igor

Кети Пери се соблече во новиот спот и покажа како навистина изгледа женското тело за време на бременоста! (ВИДЕО)

Еспресо

Ни АНА ВИНТУР ни ВИКТОРИЈА БЕКАМ: Оваа жена е моментално НАЈМОЌНА во светот на модата

Igor

Жени уживаjте! Кијану Ривс ги соблече гаќите на плажа, а папараците го уловија (ФОТО)

Еспресо