Јапонски деликатес: Палачинки Окономијаки

СОСТОЈКИ:
100 гр брашно
160 мл вода
3 јајца
300 гр зелка
75 гр варен грав
6 тенки ленти суво месо
100 гр сирење
мајонез
соја сос и иситнети алги

ПОДГОТОВКА:
Во поголем сад измешајте ги брашното, водата и двете јајца.

На малку загреано масло ставете го тестото во форма на палачинк, додајте ги зелката, гравот, сирењето и најгоре сувото месо.

Откако палачинката ќе се запече, ставете одозгора јаце на око кое претходно сте го испржиле. Печете уште две минути, ставете го во чинија и прелејте го со мајонез по желба.

Слични објави

Вера Јанковиќ: Забот на времето не ми може ама баш ништо!  

jasmina.kantardzieva

Југословенката на која Пикасо ѝ го уништи животот: Мажите се крадци на идеи, а Пикасо е голем грабливец (ФОТО)

Еспресо

Шминка на овој дел од телото никогаш не би очекувале, дали Македонките ќе го прифатат овој нов необичен тренд? (ФОТО)

Igor

Ријана е добитничка на престижната награда NAACP (ФОТО)

Еспресо

Лимонот ќе ви помогне да се разубавите! Еве како…

Igor

Потекло на свадбената традиција: Поради овај чуден обичај, невестите почнале да го фрлаат бидермаерот

Еспресо

Остави Коментар

8 + седум =

Слични објави

Ќе ве насмее до солзи: Во Украина е многу лизгаво!

Еспресо

Задолжителен накит за оваа сезона (ФОТО)

Igor

ВИДЕО|Бодибилдер го откри своето алтер-его: Јас сум драг-кралица и сум горд на тоа!

Еспресо

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Еспресо

Салата од црвени пиперки (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Извонредно богат и кремаст вкус – Чизкејк со лимон и прелив од бело чоколадо

Igor