Ви откриваме: Зошто мажените жени ги изневеруваат своите мажи

Тие многу добро знаат што сакаат, не бараат љубов за цел живот бидејќи можеби повеќе во тоа и не веруваат, не веруваат повеќе во бајки и во принцот на бел коњ.

Мажените жени кои од некоја причина се разочарале од својот партнер често влегуваат во неверство бидејќи сакаат повторно да се почувствуваат привлечно и посакувано.

Еве поради што мажените жени најчесто изневеруваат:

Неодолива привлечност

На нив им недостасува повторно да се почувствуваат привлечно. Мажот кој може да и ги пробуди мечтите, ќе поттикне во неа нешто неочекувано. Тие не паѓаат на вулгарност и перверзии, туку на инспиративен маж.

Ако некој ја поттикне за него да размислува како за некој со кој може да биде интимна, тогаш големи се шансите дека жената ќе се одлучи за неверство.

Маж кој прави таа да се чувствува добро

Повеќето мажени жени не се чувствуваат привлечно – единствениот маж во нивниот живот најверојатно ја смета за „здраво за готово“ и одамна престанал да и дава комплименти.

Особено доколку родила деца, па е изразено самокритична кога станува збор за нејзиното тело. А тогаш се појавува некој нов во нејзиниот живот и секојдневно ја шармира со комплименти.

Дискретност

„Третото лице“ во бракот не губи ништо, но таа ризикува се. Доколку мажот и понуди сериозна врска, тогаш нема да се впушти во афера со него. Неверството си има свои правила.

Слични објави

Адел за првпат со коментар за разводот

Igor

Наједноставниот начин да заштедите: Многу луѓе несвесно трошат пари на овие работи!

Еспресо

Бел фустан со ДЛАБОКО ДЕКОЛТЕ: Водителката на „Задруга 3“ ги остави сите без текст (ФОТО)

Igor

Како Пикасо го насликал плакатот за „Битката на Неретва“ и колку му платиле за тоа?

Еспресо

Пејачката ја офарба косата и речиси е непрепознатлива (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Џастин и Хејли се венчаа по вторпат, а пејачот се почести со часовник од 50.000 долари (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

6 + 1 =

Слични објави

Гркинката на евровизија ГО ИСКОПИРА настапот на АНА НИКОЛИЌ: Ана ова го направи уште пред 13 години (ВИДЕО)

Igor

Кајли Џенер раскина со Тревис Скот: По 2 години забавување, љубовта згасна

Igor

ШТО ЛИ ЌЕ МУ ПРАВИ? Хајди Клум се пофали што доби на подарок од сопругот

Igor

Неговата ХУМАНОСТ нема цена: Хју Џекман повика ПРОСЈАК на вечера

Igor

200 ЖЕНИ ВЕРУВАЛЕ ДЕКА СЕ ВО ВРСКА СО НЕГО: Познат Хрват жртва на кражба на идентитет

Igor

КРАЛИЦА НА ГОЛОТИЈАТА: Манекенката годишно заработува околу 35 милиони денари

Igor