Тажна вест од Србија: Од 30 деца, 25 на префиксот „буба“ додале „корели“, а пет од нив – „мара“ (ФОТО)

Дека раперите Џала Брат и Буба Корели достигнале огромна популарност кај младата генерација сведочи следната ситуација.

Имено, Твитер заедницата во Србија тврди дека од 30 деца на возраст од осум години, 25 од нив на префиксот „буба“ како продолжение го напишале зборот или името „Корели, а останатите 5 – „мара“, мислејќи на пејачката Дара Бубамара.

– Од 30 ученици (8 години) каде вршев истражуваање за специјалистички работа, на префиксот „буба“, 25 од нив како продолжение го напишаа зборот „корели“, а само пет од нив – „мара“. Само констатирам – ништо повеќе деца – напишала твитерџика.

Фото: Принтскрин

Слични објави

Родени се здрави: САША и ДЕЈАН МАТИЌ по грешка ОСЛЕПЕЛЕ

Igor

ПОСТИГНАА ДОГОВОР: По разводот Бредли и Ирина мораат да живеат во ист град

Igor

Шпанска пита со спанаќ

Еспресо

Бритни Спирс ужива на јахта со 13 години помладото момче: Девојките и љубоморат поради него! (ФОТО)

Igor

ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Неодамна излезе од психијатрија, а нејзиниот настап веќе го виделе милиони

Igor

Кевин од „Сам дома“ после 30 години проговори за неговиот однос со Мајкл Џексон!

Еспресо

Остави Коментар

пет × 3 =

Слични објави

Девојчето од Дизни стана безобразна девојка: Гола во кревет со девојка! (ФОТО)

Igor

Божествената ШАРЛИЗ ТЕРОН открива како треба да изгледа нејзиниот ИДЕАЛЕН МАЖ

Igor

Наоми: Прва признав дека сум зависник од алкохол и дрога, ни сега не водам чист живот! (ФОТО)

Igor

Завршија во лудница: Два Бона снимија нов спот со една од најубавите скопјанки (ВИДЕО)

Igor

„Однесено со виорот“ отстранет од ХБО: Вакви расистички прикази беа погрешни тогаш, а погрешни се и сега

Еспресо

„Не е лесно“ да се биде Роналдо: 120.000 евра дневно од Инстаграм!

Igor