„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на еден од албумите, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Обожавателите ќе имаат прилика да слушнат десет бонус песни, меѓу кои ќе се најдат и три досега необјавени песни.

Легендарниот бенд „Ролинг Стоунс“ откри дека еден од нивните албуми ќе доживее реиздание. Станува збор за „Goats Head Soup”, објавен во 1973 година, пишува „The Guardian“.

Обожавателите ќе имаат прилика да слушнат десет бонус песни, меѓу кои ќе се најдат три досега необјавени пресни: „Criss Cross”, „All The Rage” i „Scarlet”.

Реизданието на албумот е најавено за 4-ти септември, а ќе биде достапно во сите формати, вклучувајќи и CD изданија во четири делови и бокс-сет. Бокс-сетовите ќе го имаат и „Brussels Affair” лајф албумот со 15 песни снимени во 1973 година за време на концертот во Белгија.

Покрај наведените музички изданија, ќе биде достапна и книга со 100 страници која содржи фотографии и есеи чии автори се Ин Мек Кен, Ник Кент и Дерил Исли.

Слични објави

Ќерката на Џенифер Лопез по стапките на родителите

Igor

Лумперајка до наутро! Вељко Ражнатовиќ славеше ергенска, Цеца пееше качена на стол (ВИДЕО)

Igor

Пред да се отворат градинките, зајакнете им го имунитетот на децата со три народни лека

Еспресо

МОНИКА БЕЛУЧИ и на 55 години остава без здив (ФОТО)

Igor

Симпатична фотографија од детството: Знаете ли која пејачка станува збор? (ФОТО)

Васко Спасоски

Вереникот објави провокативна фотка од Џеј Ло: Брутално добро тело на кое му завидуваат и помладите (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

седумнаесет − осум =

Слични објави

Само еднаш се сретнале, а ова е суровата вистина која Грејс Кели тогаш и ја кажала на Дијана

Igor

Фановите бесни поради фустанот на Кајли Џенер: Да дојдеше таква на моја свадба, ќе ѝ истурев црвено вино! (ФОТО)

Igor

Водителката правешe „лајв“ од тоалетот, а нејзиниот партнер се појави ГОЛ во кадар! (ФОТО)

Еспресо

Жена му на Том Хенкс лудо се забавува во карантин: Шармантната Рита рапува на голем хит од 90-те (ВИДЕО)

Еспресо

Изолацијата го возвраќа ударот: Брус Вилис ја истрижа ќерката ќелава, сите се прашуваат – Зошто? (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Сепак има нешто меѓу нив? (ФОТО)

Igor