Ова е лудило! Погледнете колку заработи филмот „Џокер“ досега! (ФОТО)

Џокер стана најпрофитабилниот филм на сите времиња, а досега има заработено повеќе од 950 милиони долари.

Артур Флек кој го глуми Хоакин Феникс стана Џокер, противникот на Бетмен и еден од најпознатите негативци од стриповите.

 

View this post on Instagram

 

Get tickets now at link in bio. #JokerMovie now playing.

A post shared by Joker Movie (@jokermovie) on

Филмските познавачи велат дека филмот ќе биде номиниран за Оскар следната година.

Филмот досега заработи 15 пати повеќе од тоа што е вложено во неговото снимање, пишува Форбс. Режисерот Тод Филипс филмот го режираше со буџет од 62,5 милиони долари.

„Одмазници: Крај на играта“ е филмот кој досега глобално има најголема заработка и таа изнесува 2,8 милијарди долари, но со буџет од 356 милиони долари

– Мислам дека „Џокер“ претставува интелектуална филмска верзија на темниот стрип, која доловува мноштво актуелните социјални теми и тоа на луѓето им е интересно – рекла филмската новинарка Хелен О’Хара.

 

Слични објави

Жени обрнете внимание – Ова се најголемите сексуални желби на секој маж!

Igor

Кого провоцира Карлеуша со овие еротски видеа? (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

3 брзи и ефикасни рецепти за мазна кожа без целулит

Igor

ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА НА ОНКОЛОГИЈА: Марија не се одделува од нејзе

Igor

Саша и Душко на море: Кој има поубави купаќи?

Igor

Брз оброк за љубителите на пицата: Пица салата – неодоливо вкусна (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

10 + 11 =

Слични објави

Повеќе ќе ја гледаат, отколку што ќе ја слушаат: Во Скопје доаѓа Лола – најжешката пијанистка (ФОТО/ВИДЕО)

Igor

Италија, Турција, Франција: Каде ЛЕТУВАА познатите Македонки (ВИДЕО)

Igor

Татко и син ја негуваат фолк музиката: Разговор со Николче Тасев од бендот „Генерација 2“

Михаило Донев

Пробајте да не се насмеете #3

Еспресо

Што сѐ не е во ред со светот? Уметник ги засрами луѓето со илустрациите кои ја покажуваат суровата реалност

Еспресо

Никол Кидман и Кит Урбан споделуваат нежности кај стигнат (ФОТО)

Igor