Хороскопски знаци кои брзо можат да ви станат големи непријатели

Границата помеѓу љубовта и омразата е тенка, но таа станува уште потенка кај одредени хороскопски знаци.

Во зависност од тоа кога се родени, некои луѓе ќе ви замерат многу полесно од останатите, а ова се пет знаци на Зодијакот со кои е најлесно да станете непријатели.

Овен

Со непредвидливите Овни лесно може да се замерите во било кој момент, а кога ќе се случи тоа, од нив можете да очекувате „експлозивна” реакција. Ако се најдете на листата на нивни непријатели, можете да бидете сигурни дека за тоа ќе дознаат сите, но не треба да се плашите од одмазда бидејќи во тој случај едноставно ќе ве избришат од својот живот и ќе заборават дека постоите.

Фото: Профимедиа

Близнаци

Близнаците денес можат да бидат ваши најдобри пријатели, а веќе утре – најлоши непријатели. Ги карактеризира променлив нарав и брзоплетост во донесување на мислење за другите луѓе, а доколку ги повредите, сигурно ќе станете тема на нивните трачеви кои неретко се во состојба и да ги измислат.

Фото: Профимедиа

Лав

Лавовите сакаат да бидат омилени во друштвото, а доколку се најдете на нивната листа на непријатели, ќе направат сè што можат за да ве прикажат во најлошо светло пред останатите. Сепак, Лавовите не го мешаат професионалниот живот со личниот, па затоа се поголеми шансите дека ќе стекнат непријатели на работното место отколку помеѓу роднините и пријателите.

Девица

Девиците немаат многу пријатели и очекуваат дека нивното пријателство со оние кои ги имаат ќе трае цел живот. Се верува дека пријателството се темели на меѓусебната почит, а невозвраќањето на истата е најлесен начин да се замерат со некого. Кога Девиците ќе сфатат дека некој се дружи со нив само од некаква лична корист, таа личност веднаш и засекогаш ќе ја исклучат од својот живот.

Фото: Пиксабеј

Шкорпија

Шкорпиите тешко стекнуваат пријатели и се отвораат само пред оние луѓе на кои им веруваат во целост. Од личноста која ја нарекуваат „пријател” очекуваат да биде покрај нив до крајот на животот, но доколку еднаш ги изневерите или повредите, ќе стекнете непријател за цел живот.

Слични објави

Зарем и ова го има: „Два Бона“ добија непристојна понуда за 20 евра (ФОТО) (+18)

Igor

ФОТО: Објавена е првата фотографија на Tom Holland (Том Холанд) од снимањето на филмот: Spider-Man (Спајдермен) сега носи две маски!

Васко Спасоски

ГЛЕДАЛА КАКО МАЈКА Ѝ ГО УБИВА ТАТКО Ѝ: После сè, актерката конечно живее нормален живот

Igor

Потрошил милиони долари на скапи автомобили, а нема возачка дозвола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие хороскопски знаци делат најдобри совети!

Igor

Санса од „Игра на тронови“ за првпат јавно зборува за своето нарушување

Igor

Остави Коментар

пет × оне =

Слични објави

Температурата малку повисока од 37 степени не е секогаш причина за паника

Еспресо

Хороскоп за 17 јули: Престанете да глумите жртва и фрлете се во акција за менување на животот

Еспресо

Меган и принцот Хари денес слават прва годишнина од бракот: Ексклузивни фотографии кои досега не се објавени

Igor

Саудискиот принц сака да го купи Манчестер јунајтед, а во меѓувреме флертува со Линдзи Лохан

Igor

РЕПОРТАЖА: Тоскана е прекрасна и лете и зиме

Слободен печат

Кејт Мидлтон можеби навистина носи евтина облека, но затоа воопшто не штеди на накит: Колку вреди еден нејзин прстен?

Еспресо