11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

АКТИВИСТКА СОБИРА ПАРИ НА „ONLYFANS“: Ќе донира 75% од својата заработка за борба против климатските промени

Активистката Лаура Амхерст се бори против климатските промени и собира пари на „OnlyFans“ со голи фотографии за да им помогне на организациите како „GreenPeace“ и „Extinction Rebellion (XR)“, пренесува „The Sun“.

Младата активистка, студентка од Брајтон во Источен Сасекс, на својот твитер-профил вети дека ќе донира 75 проценти од својата заработка за борба против климатските промени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by laura amherst (@lauraamherstxr)

Пред неколку дена, 31-годишната девојка си отворила профил на сајтот за возрасни „OnlyFans“ каде објавува полуголи фотографии од себе и веќе заработила околу 1.200 фунти.

Мајката и студентка на политички науки им вети на своите следбеници дека ќе донира три четвртини од заработката од голите фотографии во добротворни организации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by laura amherst (@lauraamherstxr)

Лаура очекува да собере околу 18.000 фунти овој месец.

Но, нејзиниот успех ѝ донесе и многу негативни коментари, па луѓето коментираа дека мајката очајно бара внимание кое очигледно не го добива доволно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by laura amherst (@lauraamherstxr)

„Ме нарекуваа со погрдни имиња и се обидуваат да ме посрамотат – поради мојот изглед, поради пластичните операции, поради шминката, акните и телото. Луѓето велат дека тоа го правам за маркетинг и дека воопшто не ме интересира околината, или дека само очајно барам внимание“, рече Лаура.

Во својата последна објава, таа рече дека се фокусира на прашањето за климатските промени за иднината на нејзината четиригодишна ќерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by laura amherst (@lauraamherstxr)

„Една девојка почна да ме осудува и ми да вели дека треба да се засрамам бидејќи сум мајка која ги покажува градите“, додава таа.

Но, активистката, која работи од дома во служба на клиентите, тврди дека „хејтерите“ нема да ја спречат и дека преостанатите 25 проценти од заработката од „OnlyFans“ ќе ги потроши за нејзините зелени активистички планови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by laura amherst (@lauraamherstxr)

„Коментарите навистина не ми пречат бидејќи знам дека тоа што го правам не е погрешно и знам дека моето срце е на вистинското место. Повеќето од овие навреди што ги добивам се неоригинални и само се обидуваат да ме повредат со тоа, затоа што сум жена која се соблекува, а тоа е производ на патријархалниот свет во кој се уште живееме. Најлошо е што тоа доаѓа и од други жени, не само од мажи“, објаснува мајката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by laura amherst (@lauraamherstxr)

Лаура е поддржана од нејзиното момче со кој е во среќна врска три и пол години, Леон Харис.

„Мојот партнер ме поддржува во собирање пари за добротворни цели преку „OnlyFans“ и редовно ми помага да снимам содржина. Тој дури и самиот ми дава некои идеи. Особено му се допаѓа кога девојки се претплаќаат на мојот профил и кога им се допаѓа мојата содржина. Ние сме во отворена врска во која може да имаме други девојки, но не и други мажи. Во моментов јас сум во потрага по девојка“, изјави Лаура.

Слични објави

НЕМА ДА СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ!: 5 намирници кои смеете да ги јадете и на полноќ

Еспресо

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д
Се вчитува....