Задолжително мора да го пробате нивниот вкус – Мафини со боровинки и банана (РЕЦЕПТ)

Состојки:

2 јајца

200 грама шеќер

100 милилитри масло за јадење

100 милилитри млеко

1 ванилин шеќер

200 милилитри грчки јогурт

2 банани

1 лажица прашок за печиво

300 грама боровинки

Подготовка:

Сите наведени состојки освен боровинките, измешајте ги со помош на миксер. Матете додека не добиете компактна смеса. На крај, додајте ги исчистените и измиени боровинки и повторно убаво измешајте ја целата смеса, но овој пат со дрвена лажица.

Вака подготвеното тесто за мафини, печете го во соодветен калап за мафини, во претходно загреана рерна на температура од 150 степени околу 25 минути.

Слични објави

Инспиративна трансформација: Атрактивната Ласмар е вистинска фитнес дива! (ФОТО)

Еспресо

Стела Мекартни има над 60 милиони, но сепак отпушта половина од вработените во екот на пандемијата од Ковид-19!

Еспресо

Една од најубавите балади на Балканот е создадена случајно, од очај за невозвратена љубов, а жената од насловот е жива и денеска! (ФОТО)

Еспресо

Ванда Икарди се сликаше гола под туш и доби бројни комплименти! (ФОТО)

Слободен Печат

Глобална здравствена закана: Сѐ што треба да знаете за корона вирусот кој може да доведе до пандемија

Еспресо

Српски пејач „јадел ќотек“ во Куманово, па завршил на шиење во болница (ФОТО) (+18)

Васко Спасоски

Остави Коментар

десет + Осумнаесет =

Слични објави

Направете сами домашен Нутела сладолед (РЕЦЕПТ)

Igor

Џенифер Лопез сака да ја купи луксузната вила на Лепа Брена! (ФОТО)

Еспресо

Овие 3 хороскопски знаци се најдобри татковци!

Еспресо

Уапсен сопругот на Ники Минаж, му се заканува затворска казна од 10 години!

Еспресо

Превртено бикини е главен тренд за на лето: Само најзгодните девојки ќе носат ваков костим за капење! (ФОТО)

Еспресо

Маќеата на славните сестри Вилијамс: Нивниот татко ме изгладнуваше мене и синот, немавме ништо! (ФОТО)

Еспресо