Ирски палачинки од компири – Задолжително пробајте ги!

Едноставно се прават, а многу се вкусни, пробајте го овој рецепт…

Традиционалните ирски палачинки од компири се совршена мешавина од пире и рендан компир, што текстурата на ова вкусно јадење ја прави многу примамлива.

Состојки:

– Три или четири поголеми компири
– 180 милилитри полномасно млеко
– Сол по вкус
– Едно големо јајце
– 50 гр брашно
– Бибер по вкус
– 30 гр путер

Подготовка:

Рерната загрејте ја на 100 степени. Половина компири излупете ги и исецкајте ги, ставете ги во сад посолете и сварете ги. Другата половина од компирите изрендајте ја на крупната страна од рендето, посолете и ставете ги во цедалка.

Варениот компир исцедете го, додадете половина млеко и направете пире. Во пирето додадете го ренданиот компир. Јајцето, преостанатата половина од млекото, брашното, биберот и солта изматете ги во чинија, потоа додадете ги во компирот и мешајте со лажица додека да се соедини.

Загрејте плитка тава, на средна температура, додадете го путерот, така што дното ќе биде покриено.

Од смесата формирајте палачинки дебели околу еден сантиметар, ставајте ги вотавчето и пржете ги од двете страни додека да не станат златно-кафени.

Палачинките редете ги во плех и ставајте ги во рерна да останат топли додека не бидат готови сите.

Слични објави

Сочни полнети пилешки ролнички, нема да можете да им одолеете

Igor

Пита со шунка без кори: Оброк кој засекогаш ќе го запаметите (РЕЦЕПТ)

Igor

ИТАЛИЈАНСКИ БРУСКЕТИ: Сите потребни состојки веќе ги имате дома (РЕЦЕПТ)

Igor

Направете совршен салеп со цимет – совршен сојузник против кашлицата

Igor

Тор­та со тиква (РЕЦЕПТ)

Igor

Здрави протеински појадоци со јајца од рерна

Igor

Остави Коментар

6 − четири =

Слични објави

Десерт кој се прави за 10 минути: Вкусна и брза торта за ненајавени гости (РЕЦЕПТ)

Igor

Префинет италијански сладолед од кафе

Igor

Палачинки кои се паметат: Овие 2 состојки во тестото ви го гарантираат најкремастото уживање! (РЕЦЕПТ)

Igor

Мусака со тестенини

Слободен печат

Трикови за подготовка на сокови за зима: Никогаш не мешајте овошје и зеленчук

Igor

Пролетна пита од готови кори, тиквички и млад кромид (РЕЦЕПТ)

Igor