7.8 C
Скопје
05:51 - 15 април, 2024

Успех во кариерата: Два хороскопски знаци наскоро ќе се искачат по скалилата на успехот и славата

Астролозите именуваа два знака на Зодијакот, кои можат да напредуваат во кариерата во блиска иднина.

Според астроекспертите, претпоставените конечно ќе го ценат нивниот труд и и ќе ги наградат за тоа.

Еве кои се на астролистата.

Близнаци

Близнаците можат да ги завршат сите проекти на кои работеле подолго време. Како резултат на тоа, ќе почнете да ги жнеете плодовите на вашиот труд. Секако, тоа нема да помине незабележано, па многу брзо може да имате разговор со претпоставените.

Ако имате нови идеи, не заборавајте да ги споделите. Може да бидете – и тоа како – поддржани. Покрај тоа, токму новите деловни потфати можат да ви создадат поудобни услови за работа, како и да понудат повеќе можности за заработка, благодарение на што ќе бидете уште помотивирани. За некои Близнаци пак, ова ќе биде период на слава.

Водолија

Се ќе се одвва одлично во професионалната сфера за Водолијата. Ѕвездите велат дека вие самите можете да иницирате разговор со претпоставените за унапредување. Направете листа на вашите заслуги и аргументирајте зошто сте достојни за повисока позиција.

Сепак, не се обидувајте да вршите притисок врз раководството. Подобро е да се реши ова прашање тивко и мирно. Водолиите пак, кои не се заоволни од своето работно место, сега е вистинскиот период да го променат – зашто понудите ќе бидат примамливи.

Неделен хороскоп (од 18 до 24 март): Љубов за Јaрците, тензии за Вагите, среќна недела за Рибите

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....