22.8 C
Скопје
20:21 - 14 јуни, 2024

Страст и подароци: Три хороскопски знаци ќе бидат најсреќни на Денот на вљубените

На Денот на вљубените, според астролозите, некои знаци од Зодијакот ќе станат неверојатно среќни.

Кој може да очекува подароци и страсни бакнежи – прочитајте во продолжение.

Близнаци

Близнаците можат да добијат неочекуван подарок. Ќе бидете поканети на состанок и ќе бидете изненадени со храбра исповед. На 14 февруари можете да врескате од среќа, бидејќи во вашиот живот ќе започне вистинска љубов и романса.

Сепак, не треба да се заборави дека реципроцитетот е важен во врската. Немојте да бидете скржави со емоции и угодите му и вие на партнерот со подарок, ова е важно.

Лав

Астролозите веруваат дека Лавовите ќе ја фатат стрелата на Купидон. Тие ќе бидат главните среќници на Денот на вљубените. Можно е девојките Лав да бидат изненадени со скапо парче накит. А ако долго време градите врска со неодлучна личност, тогаш на 14 февруари таа може да се одлучи и да ви признае љубов.

Мажите Лав треба сами да преземат иницијатива. Можеби вашата избрана чека и навистина сака да добие веренички прстен.

Шкорпија

На 14 февруари, Скорпиите ќе сфатат дека Денот на вљубените не е маркетиншки трик, туку вистински празник полн со чуда. Ќе бидете опкружени со грижа, ќе ве искапат во бакнежи.

Уживајте во романтиката и не плашете се дека таа може да се претвори во нескротлива страст. Верувајте си себеси и на вашите чувства, ве чека среќа.

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....