23.8 C
Скопје
15:43 - 30 мај, 2024

Познатиот турски глумец Чагдаш Чанкаја пронајден мртвов под урнатините: Најдено и безживотото тело на неговата сопруга музичарка

Уште една тажна вест во низата страшни несреќи пристигнува од Турција. Под урнатините е пронајдено телото на турскиот актер Чагдаш Чанкаја и неговата сопруга музичарката Зилан Тигрис.

Неодамна, беа најдени под урнатините мртвите тела на познатата актерка Емел Аиџи и нејзината ќерка Ханде Пурјан Аиџи. Телата беа најдени под остатоците на една урната зграда во Адана.

Сега пак, доаѓа веста дека во земјотресот животот го загуби уште еден познат актер.

Чагдаш Чанкаја и неговата сопруга -музичар Зилан Тигрис ги загубија животите по уривањето на 9-катната станбена зграда во деловен кварт во областа Јенишехир во Дијарбакир.

Веста за смртта на глумецот и неговата сопруга ја потврдија турските медиуми, а колегите се простуваат со нив на социјалните мрежи.

Слични објави

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо
Се вчитува....