10.8 C
Скопје
10:14 - 10 декември, 2022

Како ќе им „оди“ љубовта на хороскопските знаци денес, 25 ноември: Близнаците ќе го видат патот до сродната душа, Лавот ќе биде ставен на тешка одлука…

ОВЕН

Ако на овој ден на партнерот му е потребна вашата помош, ѕвездите ве советуваат да не го одбивате. Слична поддршка ќе ви треба и вам многу наскоро.

БИК

На овој ден ќе морате некое време да ги оставите настрана љубовните искуства. На 25 ноември тие би можеле да ве спречат, да добиете нешто поважно, предупредуваат ѕвездите.

БЛИЗНАЦИ

Ако сте во потрага по сродна душа, тогаш на 25 ноември можете да видите нов пат што треба да го поминете за да стасате до сродната душа. Не гледајте повеќе наназад туку право пред вас.

РАК

Ако некој близок нешто погрешно разбере, на 25 ноември треба да се обидете да му ги пренесете информациите за повеќе да нема прашања. Ѕвездите велат дека ќе биде суштински важен овој петок за вашите емоции.

ЛАВ

Ќе треба да одлучите нешто за вас двајца, велат ѕвездите. Но, се препорачува да се земе предвид мислењето на саканиот/саканата. На 25 ноември треба да донесете важна но правилна одлука.

ДЕВИЦА

Ако одеднаш почнете да добивате комплименти од припадниците на спротивниот пол, знајте дека тоа можеби не е случајно. На 25 ноември нема сите околу вас да имаат добри намери.

ВАГА

На овој ден треба да го искористите моментот, велат ѕвездите. Ако другата половина вели „а“, задолжително натерајте ја да каже и „б“. Тогаш многу нешта ќе си дојдат на свое место.

СКОРПИЈА

Доколку сте во кавга со партнерот, овој петок дефинитивно мора да го направите првиот чекор кон примирје. Ѕвездите предупредуваат дека ако ги игнорирате нивните совети, ситуацијата може да ескалира.

СТРЕЛЕЦ

Овој петок треба да бидете себични. Не плашете се да го одбиете избраниот. Ѕвездите велат: ако се согласите да го правите она што не ви се допаѓа, ризикувате да ја изгубите неговата почит.

ЈАРЕЦ

Ако партнерот е критичен на овој ден, не го игнорирајте овој факт. Ако треба даго убедите дека сте во право, користете само докажани факти, а не вашите чувства.

ВОДОЛИЈА

На 25 ноември ќе треба да поминете заедно со саканата личност, велат ѕвездите. Организирајте му романтична вечер. Враќањето на близината сигурно ќе ве задоволи.

РИБИ

Овој петок ќе треба да ги следите вашите зборови, особено во присуство на вашиот сакан/а. Ѕвездите предупредуваат: на 25 ноември постои голем ризик од кавга поради некој незгоден збор.

Слични објави

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо
Се вчитува....