37.8 C
Скопје
18:02 - 19 јули, 2024

Астропрогноза за петок, 5 јули: Вагите ќе ги обноват старите врски, пари за Водолиите

Овен

Денот ќе помине на висока емотивна нота. И иако се очекува интензивна „трка со пречки“, дефинитивно први ќе стигнете до целта. Максимално внимание на деталите треба да имаат оние чија работа е поврзана со пари.

Бик

Обрнете големо внимание на деталите и сите финансиски документи, бидејќи несреќните грешки можат да доведат до сериозни проблеми. Не се доверливи сите луѓе кои ви се блиски и вреди да се преиспита вашата околина.

Близнаци

Финансиските приходи ќе бидат нестабилни. Инвестициите во долгорочни проекти ќе бидат најуспешни во попладневните часови. Се очекуваат сериозни промени на полето на врските, доколку сте слободни, постои шанса да ја запознаете вашата љубов.

Рак

Односите меѓу љубовниците ќе бидат како тобоган. По неколку недели страстите ќе стивнат, па не се возбудувајте премногу денес за да ја сфатите врската. За оние кои го ценат својот партнер односно врска, ѕвездите им препорачуваат да не носат одлуки набрзина.

Лав

Слободните мажи и жени ќе бидат фасцинирани од лесни, пријатни средби кои ќе завршат со долги врски. Сега вашето здравје е неранливо, но обидете се да се заштитите од стрес. Можна е несоница поради прекумерно оптоварување.

Девица

Претстои динамична, но не и најлесна недела од летото. Слушајте го денес само вашиот внатрешен глас. Во тешки ситуации, тој ќе го даде вистински совет. За професионалните работи овој период е неутрален, но сепак бидете внимателни, особено ако се планира зделка, нов проект или отворање на бизнис.

Вага

Денот е погоден за обновување на старите деловни врски. Односите со новите партнери ќе бидат тешки. Претприемачите ќе треба да размислуваат за преструктуирање на бизнисот, воведување дигитални технологии. Вклучете млади и креативни професионалци во вашите проекти.

Шкорпија

Сега е подобро да се останете малку настрана, во мало скривалиште. Избегнувајте нови проекти денес. Жените ќе имаат шанса да ја запознаат својата сродна душа, а мажите можат сериозно да се заљубат. Семејните луѓе ќе се соочат со проблем од поинаков карактер. Ќе треба да потрошат многу енергија и време за грижата за децата.

Стрелец

Мора да донесете низа важни одлуки кои ќе ја одредат вашата иднина. Тие се поврзани со работата и личниот живот. Како и секогаш, вие ќе бидете одговорни за се. Постои шанса да ги вратите односите со семејството и пријателите со кои сте во кавга. Ова важи и за поранешните љубовници.

Јарец

Ќе има можност за подобрување на условите за работа со преселба на друго работно место. Ангажираните вработени ќе можат да ги откријат своите способности и таленти, што ќе им овозможи да добијат унапредување или да ја зајакнат моменталната позиција. Оние кои долго време бараат работа ќе можат да најдат место кое ветува.

Водолија

Финансиската состојба може да се нарече двосмислена. Во принцип, ќе има доволно пари за се ако сте попрагматични. Нивото на вашиот приход сега зависи од вашата студена глава.

Риби

Сега сте попривлечни за спротивниот пол од било кога. Обидете се да не се врзувате за луѓе и околности и не правете далекусежни планови. Уживајте во моментот. Вашата потсвест можеби ви кажува дека е време да го ресетирате вашиот живот бидејќи нешто засекогаш треба да го напушти вашиот живот.

Не чекајте, туку дејствувајте: Два хороскопски знаци ќе ги остварат своите големи соништа во јули

 

Слични објави

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо
Се вчитува....