13.8 C
Скопје
19:21 - 3 март, 2024

Астро прогноза за среда, 29 ноември

Овен

Ќе бидете многу решени да ги надминете сите пречки на вашиот пат. На овој ден можете да ги решите сите ваши проблеми, затоа бидете активни.

Бик

Овој ден треба да го поминете сами. Прочитајте добра книга која ќе ви остави нови впечатоци и емоции. Потоа можете да ги споделите со вашите најблиски.

Близнаци

Остварувањето на вашите желби ќе дојде до израз. Среда е добро време да го добиете она што го сакате. Сепак, продолжете да работите напорно.

Рак

Денес треба да бидете внимателни во изборот на зборови. Секој груб збор може да биде причина за конфликт со другите. На овој ден, сè ќе се согледа брзо.

Лав

Лавовите можат сами да откријат нешто ново и интересно. Развијте го тоа во себе, обидете се да го разгледате од различни агли и во различни ситуации. Самоспознанието е убава работа.

Девица

Девиците треба да се откажат од лошите навики кои штетно се одразуваат на нивниот живот. Подобро фокусирајте се на нешто добро. Обидете се и да ја прилагодите вашата дневна рутина.

Вага

Во среда можете да го промените односот со партнерот на подобро. Поминувајте време заедно, разговарајте и наоѓајте нови точки на интерес.

Шкорпија

Скорпиите треба да размислуваат за инвестиции. Пасивниот приход е одлична идеја да го зголемите домашниот буџет но и да работите помалку. Така ќе можете повеќе да се опуштите.

Стрелец

Стрелците можат да се вклучат во духовни практики. Јога, медитација, молитва – сето тоа позитивно ќе влијае на вашата психо-емоционална состојба.

Јарец

Јарците можат да постигнат нови успеси во кариерата. За ова треба да се концентрирате на бизнисот и да не одвлекувате внимание од ситници. Сè најдобро е пред вас, напред!

Водолија

Може да има промени во животот на Водолиите. Какви ќе бидат – не е познато, затоа подобро обидете се да се прилагодите на нив. Не треба денес да се покажуваат негативни емоции.

Риби

Може да покажете неочекувана грижа за странец. Може дури и да станете пријатели. Овие врски ќе ви донесат радост.

Неделен хороскоп ( 27 ноември до 3 декември): Среќни средби за Биковите, добри вести за Лавовите, љубов за Вагите…

Слични објави

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо
Се вчитува....