11.8 C
Скопје
23:50 - 27 февруари, 2024

Неделен хороскоп ( 27 ноември до 3 декември): Среќни средби за Биковите, добри вести за Лавовите, љубов за Вагите…

ОВЕН: ПРОБЛЕМИ НА РАБОТА
Драг Овен, за жал оваа недела планетата Меркур ќе направи неповолен транзит за вашиот знак. Почнувајќи од петок може да наидете на уште некои пречки особено на вашиот професионален пат. Нема да биде секогаш лесно да ги наметнете своите идеи во канцеларија, па дури и со партнерот може да има проблеми во комуникацијата поради опозицијата на Венера. Поволна Месечина во понеделник и вторник, искористете ги до максимум овие денови.

БИК: СРЕЌНИ СРЕДБИ
Драг Бик, оваа недела планетата Меркур конечно повторно ќе биде активна во ваша корист! Почнувајќи од петок може да имате среќни средби или да го добиете одговорот што долго го чекавте… Јупитер е со вас и одлучано ве прави победник, особено на професионално поле! Денови на среќна Месечини: среда, четврток и петок. Внимавајте, сабота и неделата може да бидат малку нервозни денови.

БЛИЗНАЦИ: ОДЛИЧНО!
Драги Близнаци, подготвени сте да здивнете? Оваа недела конечно – почнувајќи од петок – планетата Меркур повеќе нема да биде во опозиција со вашиот знак! Ако неодамна сте доживеале блокади на работа, сега ќе можете да продолжите директно кон вашите цели. Во понеделник и вторник ќе имате прекрасна Месечина која ќе свети за вас, и која ќе ви донесе многу среќа. Областа на чувства е исто така среќна.

РАК: МОМЕНТИ НА ТЕНЗИИ
Драг Рак, оваа недела – за жал – планетата Меркур ќе влезе во опозиција со вашиот знак. Почнувајќи од петок, за вас ќе започне прилично комплициран период особено во однос на професионалната сфера: комуникацијата со шефовите и колегите нема секогаш да биде лесна и може да доживеете моменти на напнатост. Обложувајте сè во деновите на среќна Месечина: среда и четврток.

ЛАВ: НАСКОРО ДОБРА ВЕСТ!
Драг Лав, планетите Венера, Марс и Меркур ви се наклонети и би можеле да ви донесат добри вести во првиот дел од неделата. Јупитер во неповолна положба создава уште неколку пречки, но ќе ја имате сета сила и истрајност што ви се потребни за да не се обесхрабрите и да продолжите да се борите! Во сабота и недела убаваа Месечина ќе направи да доживеете особено романтични моменти.

ДЕВИЦА: СО МОЌТА НА МЕРКУР!
Драга Девица, оваа недела ве очекуваат добри вести: почнувајќи од петок планетата Меркур ќе престане да ве кочи и ќе се врати да дејствува во ваша корист. Позитивното влијание на Меркур ќе го почувствувате особено на работното место, каде што ќе можете да пронајдете добри сојузници и да направите вашите идеи да бидат забележани. Неповолниот Марс пак ќе направи да се чувствувате малку поуморно од вообичаено. Среќни денови: среда, четврток и петок.

ВАГА: НЕОЧЕКУВАНИ РАБОТИ
Драга Вага, во петок – за жал – планетата Меркур ќе влезе во „непријателскиот“ знак на Јарец: овој транзит би можел да ви донесе уште некои непредвидени настани во наредните недели, особено на работното место. Поволните Марс ќе ви даде сила да ги поминувате проблемите со решителност. Љубовта ќе биде вистинскиот протагонист на вашите денови: романтична Месечина за време на викендот.

СКОРПИЈА: НАСКОРО ПРЕКРАСНИ ЗАДОВОЛСТВА
Драга Шкорпија, оваа недела планетата Меркур повторно ќе биде активна во ваша корист, подготвена да ви даде големо задоволство на професионално поле во следниот период. Секако, противењето на Јупитер ве спречува веднаш да ги постигнете целите, но сепак ќе успеете да најдете нови сојузници или интересни можности кои ќе вродат со плод во иднина. Искористете ги деновите со убава Месечина: четврток, петок и сабота.

СТРЕЛЕЦ: БЛИСКОСТ
Драг Стрелец, во петок планетата Меркур ќе го напушти вашиот знак за да влезе во знакот Јарец. Искористете го првиот дел од неделата за да дадете предлог на работа кој ќе ви донесе поени или да побарате од одговорните нешто што ви е при срце. Најдобри денови за постигнување на посакуваниот успех ќе бидат среда и четврток. Поволната Венера е подготвена да ви даде разбирање и блискост со посебна личност.

ЈАРЕЦ: ДОБРЕДОЈДЕ МЕРКУР!
Драг Јарец, дали сте подготвени да ја пречекате планетата Меркур во вашиот знак? Почнувајќи од петок, за вас ќе започне дефинитивно интересен период, особено од професионален аспект. Планетата Венера, за жал, и понатаму е неповолна, и ќе ви донесе уште некоја тензија и недоразбирања со партнерот. На работниот фронт пак,  ќе доживеете големо задоволство. Внимавајте на Месечината во опозиција во среда и четврток.

ВОДОЛИЈА: СРЕЌА ВО ЉУБОВТА!
Драга Водолија, планетата Венера е подготвена да ви даде многу среќа во областа на чувствата и оваа недела, додека Марс и Меркур (барем до петок) ќе ви донесат голема решителност и предност на работното поле. Во вторник убава среќна Месечина би можела да го фаворизира пристигнувањето на добри вести, додека во сабота и недела Месечината во опозиција ќе направи да се чувствувате со лошо расположение.

РИБИ: УМОРНИ, НО СРЕЌНИ!
Драги Риби, конечно оваа недела – почнувајќи од петок – планетата Меркур повторно ќе биде активна во ваша корист, подготвена да ви донесе неколку одлични вести во однос на професионалната сфера! Неговото позитивно влијание, заедно со она на Јупитер, конечно би можело да ви го донесе одговорот или потврдата што ја чекавте. Сепак, Марс во неповолна положба ќе направи да се чувствувате малку под стрес… Искористете го викендот за да се посветите само на себе!

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....