3.8 C
Скопје
19:22 - 5 декември, 2023

Астро прогноза за сабота, 28 октомври

Овен

На овој ден поволни ќе бидат нови проекти и нови задачи. Размислете за вашиот развој. Не застанувајте тука.

Бик

Можете да најдете нов извор на приход. Можеби ќе ви биде понудена нова работа, но постои можност таа да вклучува и преселување. Ако одлучите, ќе добиете многу бонуси.

Близнаци

Ќе бидете многу активни цел ден, па ќе можете да направите се што е планирано и уште повеќе од тоа. Сепак, астролозите ве советуваат да не се пренапрегате. Можни се главоболки.

Рак

Денес е вистинскиот ден – конечно преминете на правилна исхрана. Зачинета, масна, солена и слатка храна може негативно да влијае на вашиот панкреас. Чувајте се!

Лав

Можете да се изразите совршено денес. Оние околу вас ќе бидат воодушевени од вашите идеи и планови, но ќе има и завидливи луѓе. Затоа обидете се да бидете внимателни со новите, непознати луѓе кои денес ќе се соберат околу вас.

Девица

На Девиците им се препорачува овој период да го поминат во друштво на роднини. Можете да одите некаде заедно или да останете во пријатна домашна средина. Ѕвездите ви ветуваат уште поголемо зближување.

Вага

Денот ќе биде поволен за учење. Прочитајте книга, гледајте добар филм или посетете некое културно место. Загарантирани ви се нови, прекрасни впечатоци.

Шкорпија

Леснотијата на комуникација со другите ќе ви донесе успех. Можете да побарате поддршка од истомисленици за да ви помогнат да продолжите напред.

Стрелец

На овој ден треба да почнете да планирате. Запишете ги сите ваши цели и план како да ги постигнете. Постапувајте строго според планот, тогаш сè ќе ви успее.

Јарец

Размислете за инвестиција. Пасивниот приход е она што ви овозможува да живеете мирно и да не размислувате од каде да земете пари во итен случај.

Водолија

Вашата интуиција ќе биде на својот врв. Во какви било нејасни ситуации, слушајте го вашиот внатрешен глас. Тој ќе ви го каже вистинскиот излез од ситуацијата.

Риби

Денот ќе биде поволен за одмор. Опуштете се, размислете за нешто добро, релаксирајте се. Можете да одите во бања или да си направите дома купка.

Хороскоп за ноември: Месец за паметење за Вагите, убави вести за Лавовите, пресвртна точка за Јарците…

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....