3.8 C
Скопје
20:39 - 5 декември, 2023

Три хороскопски знаци кои ќе доживеат трансформација со затемнувањето на Месечината, на 28 октомври

Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот за кои периодот на затемнување на Месечината може да стане поволен и да донесе нови можности.

Астрологот Анџела Перл кажа кои хороскопски знаци ќе можат да го почувствуваат протокот на инспирација и енергија, како и да доживеат трансформации за време на затемнувањето на Месечината.

Рак

За време на затемнувањето на Месечината на 28 октомври, Раковите ќе почувствуваат проток на инспирација и креативна енергија. Овој пат ќе им даде јасност во размислувањето и способност да ги видат скриените можности. Раковите лесно ќе можат да решаваат сложени проблеми и да пронајдат нови идеи кои ќе им помогнат во кариерата и личниот живот.

Девица

Затемнувањето на Месечината на 28 октомври ќе и донесе на Девица возбудлива можност за духовен раст и самооткривање. Ќе се чувствуваат поблиски до природата и ќе најдат внатрешен мир. Ова е одлично време да медитирате, да научите нови духовни практики и да барате одговори на длабоки прашања во вас.

Скорпија

За Скорпиите, затемнувањето на Месечината на 28 октомври ќе биде време на трансформација и повторно раѓање. Тие ќе можат да ги напуштат старите навики и да воспостават нови, поздрави модели на однесување. Енергијата на затемнувањето ќе им помогне на Скорпиите да го остварат својот потенцијал, привлекувајќи успех, пари и просперитет.

Хороскоп за ноември: Месец за паметење за Вагите, убави вести за Лавовите, пресвртна точка за Јарците…

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....