10.8 C
Скопје
10:38 - 10 декември, 2022

Астро прогноза за петок, 25 ноември

ОВЕН

На 25 ноември Овенот мора да биде целосно вооружен (со зборови). Можеби ќе треба да докажувате нешто некому. Ѕвездите предупредуваат: ќе мора да дејствувате брзо и нетривијално.

БИК

На 25 ноември Бикот ќе треба да направи некоја социјална работа, велат ѕвездите. И тие препорачуваат да не се обидувате да го префрлате ангажманот на други – да ја уништите вашата репутација.

БЛИЗНАЦИ

На 25 ноември Близнаците ќе треба да обрнат внимание на знаците на судбината. Ѕвездите велат дека овој петок може да ви се појават неколку знаци. И тие ве советуваат да не се опуштите на овој ден.

РАК

На 25 ноември Раковите ќе мора да се грижат за нечие воспитување. Не мора да се работи за деца. Можеби ќе треба да „оживеете“ некого од околината. Подгответе се да бидете „бебиситер“.

ЛАВ

На 25 ноември на Лавовите ќе им биде потребно внимание, па ќе се обидуваат да го добијат и на глупав начин. Доколку се случи да се соочите со тежок избор, не треба да го правите набрзина.

ДЕВИЦА

На 25 ноември Девицата може да биде во центарот на нечие внимание. Ѕвездите велат дека треба да се однесувате со претпазливост на овој ден. Можеби некој ви „мести“ ситуација.

ВАГА

Вагите на 25 ноември ќе можат некому да докажат нешто. Покрај тоа, ова ќе се случи под влијание на надворешни околности. Затоа, само треба да внимавате на она што се случува околу вас.

СКОРПИЈА

На 25 ноември Скорпиите ќе мора да го сменат гневот за милост. Ѕвездите ве повикуваат на овој ден да бидете малку посмирени и попозитивни од вообичаеното.

СТРЕЛЕЦ

На 25 ноември, Стрелецот може да нема доволно време за нешто. Најверојатно, за себе, велат ѕвездите. И тие ве советуваат да не ги игнорирате сопствените потреби. Во спротивно, тие нема да дојдат до израз на најдобар начин.

ЈАРЕЦ

На 25 ноември, Јарците може да имаат противник. И тоа доста силен. Ѕвездите препорачуваат да не ги потценувате способностите на другите и да бидете будни.

ВОДОЛИЈА

Водолиите ќе можат да се релаксираат овој петок. И физички и психички. Ѕвездите советуваат да го искористите моментот и да не се преоптоварувате со непотребни работи на 25 ноември.

РИБИ

Рибите мора да бидат исклучително внимателни денес. Ѕвездите предупредуваат: еден погрешен чекор – и вашата куќа од карти на вашите цели ќе биде расфрлана на ветрот.

Слични објави

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо
Се вчитува....