Меланија Трамп на удар на јавноста поради редизајнот на култната Градина на розите на Џеки Кенеди (ФОТО)

Градината популарна наречена Градина на розите, која првично ја уредила Џеки Кенеди, неодамна беше редизајнирана според вкусот на актуелната прва дама, Меланија Трамп. Градината доби ново руво, но тоа не им се допадна на граѓаните на САД.

Кога во 1961 година, со помош на стручниот градинар Бани Мелоун, тогашната прва дама Џеки Кенеди ја уредила споредната градина на Белата куќа, народот бил воодушевен.

Нејзината разиграна комбинација на лалиња, рози, магнолии и јапонски цреши кои напролет изгледале нереално убаво, ја развеселиле нацијата.

Сега, по 59 години, Меланија Трамп одлучила да ја редизајнира култната Градина на розите и да ја прилагоди на својот стил.

Image
Image
Image
Image

Првата дама се пофали со финалниот резултат и новиот изглед на градината во претседателската резиденција, а не беше потребно долго за бројни граѓани да го изразат своето незадоволство.

Твитерџиите брзо почнаа да се потсмеваат на нејзиниот модел на градинарство и го споредија со уредувањето покрај паркиралиштата во градот, ѝ порачаа дека внела дух на стилот Трамп и дека градината е празна и студена.

„Меланија Трамп ја обликуваше Градината на розите според своето семејство – студено и празно“.
„Рајот го претвори во паркинг.“, се само некои од коментарите на Твитер.

Слични објави

Наши миленици: ЛУНА

Еспресо

НАЈЛЕСЕН РЕЦЕПТ за бела пита од макарони

Igor

Бекамови 21 година во брак: Се изневеруваат, па сè заташкуваат, а на крај остануваат заедно

Еспресо

Првата холивудска диета ја измислила Џоан Крафорд за себе, но сите ја „држеле“: Еве како изгледала

Еспресо

Најчести мисли во женските глави кои ја уништуваат љубовната врска

Igor

Денеска е Бадник: Вратете сè што сте позајмиле и смирете се со сите со кои сте се скарале

Слободен Печат

Остави Коментар

два × 4 =

Слични објави

5 највалкани производи што ги јадеме секој ден!

Еспресо

Северина ја отвори душата: „Сè уште бирам луѓе по душа, не по професија, по статус или по пари…“

Еспресо

Хороскоп за 15 јуни: Ќе се двоумите како да се поставите во еден личен, интимен однос

Еспресо

Оваа девојка ослаби 50 килограми и стана Мис Велика Британија (ФОТО)

Еспресо

Забавата за која зборува светот: Кајмакоски пееше за Новак Ѓоковиќ! (ФОТО)

Препознајте го малиот гениј: Овие знаци откриваат дека детето е натпросечно интелигентно

Еспресо