7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Џеј Ло открива правила што мора да ги следи секоја вистинска дама

Џенифер Лопез и во петтата деценија од својот живот изгледа феноменално, а според некои и подобро отколку во своите помлади години.

Таа за магазинот „Ин стајл“ ги открила трите правила што отсекогаш ги следи и ги препорачува на секоја вистинска дама:

Воздржување од кофеин

Иако нема ништо против кафето, а понекогаш и самата го пие, сепак не ја надоместува енергијата со него. Наместо тоа, се храни здраво, вежба пилатес и вози велосипед.

Никогаш не пие алкохол

Алкохолот лошо влијае врз кожата и предизвикува предвреме да изгледа старо и ненегувано. Затоа, Џенифер Лопез одамна се откажала од консумирање на што и да е алкохолно.

Доволно спиење

Џеј Ло никогаш не го потценува сонот и секогаш се грижи да е добро наспана и не прави компромиси во однос на тоа.

Слични објави

ПОГРЕШНА ДИЕТА ИЛИ ЗДРАВСТВЕН ПРОБЛЕМ: 8 знаци кои укажуваат дека вишокот килограми се поврзани со неправилна работа на тироидната жлезда

М.Р.

Уништете ги бактериите во организмот со редовно јадење аронија

Еспресо

НАРОДЕН ЛЕК: Кокосовото масло штити од штетни орални бактерии и расипување на забите

И. Т.

НОВ ПРОИЗВОД ГО ОСВОЈУВА СВЕТОТ: Млеко од компир, можете да го направите и сами

И. Т.

ЕФИКАСНА И БРЗА – ДИЕТА СО ЗЕЛКА: „Преполовете се“ до новогодишните празници!

Еспресо

ХОМЕОПАТИЈА: Како д-р Ханеман со промена на кариерата ги поставил темелите на оваа пракса

Еспресо
Се вчитува....