19.9 C
Скопје
18:51 - 18 мај, 2022

НАМАЛЕТЕ 5 САНТИМЕТРИ ВО ОБЕМ ЗА 7 ДЕНА: Утринското кафе заменете го со овој пијалак!

Ако се борите со вишок килограми, мора да го пробате овој здрав пијалок. Овој рецепт го обиколи целиот свет, а сите што го пробале уверуваат за неговото моќно дејство.

Фото: Pixabay

Освен што е ефективен, исто така е многу лесно да се подготвува. За овој „магичен“ пијалaк потребни ви се само 3 состојки. Сите состојки одлично ги согоруваат маснотиите и го забрзуваат метаболизмот. Ако ја балансирате вашата исхрана и го пиете овој пијалок, килограмите од стомакот ќе исчезнат како од шега!

Можно е да намалите и до 5 сантиметри во обем во првите 7 дена:

Состојки:

  • 1 лажица зелен чај
  • 1 стапче цимет
  • 3 ловорови лисја
  • 800 мл вода

Подготовка:

Во зовриената вода (800ml) додадете ги стапчето циметловоров лист и зелен чај. Покријте го садот и оставете да отстои 15 минути, а потоа само процедете.

Фото: Pixabay

Чајот се пие 3 пати на ден, секое утро на празен стомак, а потоа пред ручекот и пред спиење.

Вистинска магија од три состојки, а вашето тело конечно ќе ја добие посакувана форма на здрав и лесен начин.

Слични објави

Амбер Херд стисната во ќош од адвокатката на Џони Деп: Овие две важни прашања ја откриваат лагата на глумицата

Еспресо

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо
Се вчитува....