Јапонска утринска диета – ефикасен начин за губење килограми

Режимот на Хитоши Ватанбе се заснова на јадење банани за појадок и контролирање на количината на изедената храна во текот на денот.

Се работи за едноставна и ефикасна диета, која во исто време е и доста моќна.

Секое утро за појадок се јаде една банана и се пие чаша млака вода. Не се јаде ништо до ручек. Скробот од бананите го подобрува процесот на губење килограми. Благодарение на него, дигестивниот систем ја претвора бананата во масни киселини, во текот на ферментацијата, со што се овозможува заситување.

Што се однесува на порциите, водете се по правилото 80/20, односно изедете 80% од порцијата, а останатите 20% оставете ги во чинијата. Можете да изедете и две банани за појадок. Исфрлете ги млекото и алкохолот, а вечерајте строго до 20 часот.

Според Ватанбе, освен што ќе изгубите килограми, ќе го подобрите метаболизмот, но и ќе имате поздраво ниво на енергија и ќе го регулирате нивото на шеќер во крвта.

Слични објави

Оваа подла болест зема замав: Обрнете внимание на следниве симптоми

Igor

Можете без него: Одвикнете се од шеќерот

Igor

Како да се справите со отекувањето на нозете

Igor

Не фрлајте ја кората од портокал – Доколку се користи вака, го лекува срцето, ги смирува воспаленијата, го регулира притисокот!

Еспресо

Тивките симптоми на СИНДРОМОТ кој е една од најчестите причини за неплодност

Igor

Кои витамини ни се неопходни за забрзано слабеење

Слободен печат

Остави Коментар

4 − три =

Слични објави

ЧУДО ОД ПИЈАЛАК: Смирете го воспалението на синусите за неколку секундни

Igor

Ако имате проблеми со акни и со мозолчиња, избегнувајте ги овие намирници.

Igor

Вашето тело мириса непријатно? Овој напиток ќе ви помогне да го решите тоа!

Igor

Што е сатурација на кислород во крвта и кој симптом е знак за опасност?

Еспресо

5 симптоми кои се припишуваат на загадувањето на воздухот, а всушност се показател на нешто друго

Васко Спасоски

НАМИРНИЦИ СО НАЈМНОГУ ПЕСТИЦИДИ: Кралот на зеленчукот скоро на врвот

Igor